Kojení nenahradíte, ale...

Na téma kojení již bylo napsáno tisíce odborných článků. Většina odborníků na mateřské mléko nedá dopustit a my nemůžeme, než souhlasit. Chcete-li pro své miminko to nejlepší, neměly byste mu ho odpírat a to minimálně půl roku. Mateřské mléko je bohaté na imunologicky aktivní prolátky, které jsou potřebné pro podporu imunitního systému miminka. Obsahuje také některé adipokiny, což je podle lékařů důvod, proč mají kojené děti v dospělosti mnohem méně problémů s obezitou. Jenomže jak k tomu přijdou maminky, které kojit chtějí, ale nejde jim to? Pokud jste se do nepříjemné situace dostala i vy, máte dvě možnosti, jak ji vyřešit.

Když nepomůže laktační poradkyně

Také byste chtěla miminko kojit a to nejméně do tří let? Pokud vám z prsu nevyteče ani kapka, měla byste se obrátit na laktační poradkyni. Odbornice na slovo vzatá vám poradí účinné techniky, které by vám mohly v tvorbě mateřského mléka pomoci. Mnoho laktačních poradkyní dokonce tvrdí, že „rozkojit“ se může každý žena a to bez výjimky. Dotyčným osobám šlo zřejmě kojení vlastních dětí samo, protože jinak by si něco takového nedovolily prohlásit. Celá řada maminek je z nepřítomnosti mateřského mléka zoufalá a dělá pro jeho tvorbu vše. Jenomže když to nejde, tak to zkrátka nejde a jediné, co se dá v takovém případě dělat, je nasadit umělou výživu.

Která umělá výživa je ta nej?

Pamatujete si ještě nato, když vás maminka krmila Sunarem? Ten je na pultech lékáren a obchodů s dětskou výživou i dnes a stále je velmi populární. Mezi další vysoce kvalitní výživy patří i Nutrilon, Hami a Nestlé Beba. Chybu neuděláte, ať už sáhnete po jakékoliv značce. Složení je téměř totožné a liší se pouze cenou. Objednat si je můžete i z pohodlí domova na onlinelekarna.cz. Rychlou a levnou dopravu PPL ocení každá maminka, která je momentálně indisponovaná a nemůže si pro výživu dojít do obchodu či lékárny osobně.

Publikováno: 06. 08. 2012

Kategorie: Děti

Autor: Adam

Tagy: hami | jak kojit | kojenecká výživa | kojení | laktace | laktační poradkyně | nestle beba | nutrilon | sunar