Než si koupíte novou matraci, přemýšlejte!

Bezprostředně po probuzení by se měl člověk cítit jako rybička. Bolesti hlavy a zad jsou naprosto nepřípustné - ledaže byste trpěli nějakým onemocněním. Zdravý člověk je po zdravém spánku jako znovuzrozený, jinak je něco špatně. Respektive ne něco, ale matrace. Pokud vaše současná (matrace) přesluhuje, měli byste ji vyměnit za novou. Ale neunáhlete se...

Matrace JE důležitá

Kvalitní matrace není zboží za pár stokorun a málokdo chce utrácet za něco, co možná vůbec nepotřebuje. Ale to není vhodný příklad, protože na matraci strávíte zhruba třetinu života. Proto si položte otázku, zda vám úspora stojí za každodenní útrapy. Lůžko by mělo být maximálně pohodlné, jinak se v něm budete celou noc převalovat a moc toho nenaspíte. To se logicky projeví i na vašem celkovém zdravotním stavu. Pořídíte-li si odpovídající matraci, zbavíte se bolestí hlavy, krční páteře a dalších neduhů, které snižují kvalitu vašeho života..

Drahá matrace může být levnější

Jak tomu rozumět? Opět jde o cenu. Zájemce o novou matraci má nyní na výběr z mnoha modelů v rámci širokého cenového spektra. Většinu lidí pochopitelně lákají nejnižší ceny, ale je dobré vědět, že ceny obvykle do určité míry reflektuje nejen kvalitu, ale také životnost matrace. V praxi to znamená, že za kvalitní matraci sice zaplatíte více, ale o to déle vám vydrží. Pravděpodobně byste během této doby vystřídali několik levnějších kousků a v konečném součtu se přeplatili. Proto může být na první pohled drahá matrace levnější než laciné modely.

Měkkou, nebo tvrdou?

Dočetli jste se, že měkká matrace „je na nic, protože ničí záda"? Jde o jeden z častých mýtů a neměli byste mu věnovat pozornost. Vyberte si takovou matraci, na které se vám bude dobře spát, a to bez ohledu na stupeň tvrdosti. Na druhou stranu není od věci, když disponuje několika různě tvrdými zónami (kvalitní matrace mají min. pět až sedm zón). Jednotlivé části těla totiž potřebují různou podporu.

Jak často se musí matrace měnit?

Někteří prodejci tvrdí, že by se měla matrace měnit nejpozději po cca sedmi letech, protože se za tu dobu silně znečistí. Je to pravda jen zčásti. Ke znečištění samozřejmě dochází a matrace ze základních materiálů jsou po určité době zralé do kontejneru. O něčem jiném jsou matrace z moderních materiálů, případně používání matracových chráničů - díky těm může životnost činit třeba až dvacet let.

Na materiálu záleží

Není matrace, jako matrace. Výrobci používají různé materiály a bylo by bláhové si myslet, že na vlastnostech nezáleží. S tím vám však poradí specializovaný prodejce, který vám doporučí vhodnou matraci na základě vašich specifických požadavků. Vysoce kvalitní zdravotní matrace za skvělé ceny najdete například na spime.cz.

Publikováno: 02. 10. 2018

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam