Káva je zdravá. Kde seženete tu nejlepší?

Nic se nemá přehánět a litr a půl kávy za den skutečně zdraví neprospívá. Ale když si dáte relaxační šálek, organismu spíše prospějete. A nemusíte si nic vyčítat, konzumace kávy je celosvětový trend. Roční světová spotřeba dosahuje zhruba 1,3 kg kávových zrnek na osobu a alespoň jednou do roka podlehne podmanivému aroma 95 % populace. Češi nejsou výjimkou a holdují kávě všude, kde se dá. Jedna po probuzení, další během pauzy v práci a chybět nesmí ani ta odpolední.

Proč si kávu neodpírat?

Káva je dobrý sluha, ale špatný pán. Nebudete-li to s ní přehánět, projeví se její pozitivní účinky. Kofein stimuluje mozek a krátkodobě napomáhá k lepšímu výkonu. Spolehlivě zažene únavu, podporuje psychickou aktivitu, a navíc slouží i jako katalyzátor při spalování tuků. Efekt však zdaleka nejvíce pociťují nepravidelní konzumenti, u nichž se nevytvořila jakási kofeinová otupělost.

Dopřejte si výběrovou kávu ze všech koutů světa

Není káva jako káva. Abyste poznala kvalitativní rozdíly mezi jednotlivými produkty, nemusíte být znalec. Výběrová káva voní i chutná úplně jinak než levné směsi. Ale kde se po ní poohlédnout? Prodej kávy nabízí například renomovaná česká pražírna MONRO, která své produkty původně distribuovala jen do svých kaváren. Díky prvotřídní kvalitě však nezůstaly bez povšimnutí dalších podniků a nyní si je můžete vychutnat napříč celou Českou republikou. Anebo doma, online káva je dostupná pro každého. V e-shopu kavamonro.cz si lze objednat nejlepší druhy kávy původem z vyhlášených pěstitelských lokalit. Luxusní Arabiky ze všech koutů světa MONRO praží denně a zákazníkům je dodává čerstvé. V nabídce najdete také oblíbenou zelenou kávu a krásná dárková balení, která jsou jako stvořená pro výjimečné chvilky s nejbližšími přáteli. Takový dárek zaručeně potěší snad úplně každého.

Publikováno: 21. 02. 2021

Kategorie: Jídlo a pití

Autor: Adam