Jaké příslušenství potřebujete k bazénu?

Léto milujeme, ale tropické teploty se často nedají vydržet. Nejlepší je skočit do vody, ale kdo má pořád čas a náladu chodit na koupaliště nebo k řece? Mnohem praktičtější je mít vlastní bazén na zahradě. Nemáte? Tak si napřesrok nějaký pořiďte - ceny jsou přijatelné a určitě ho využijete. Kromě bazénu všakbudete potřebovat také bazénové příslušenství. Bez čeho se neobejdete a co vám usnadní práci?

Příslušenství, které dostanete automaticky s bazénem

Než si vyberete bazén, bude před vámi otázka, zda je pro vás lepší nadzemí, nebo zapuštěná varianta. Nadzemní bazén vychází levněji a jeho realizace je výrazně jednodušší. Na druhou stranu nevypadá tak stylově, jako bazén zapuštěný. Na příjemné zchlazení nebo hrátky s dětmi stačí, ale jestli si chcete i zaplavat, musíte zvolit větší variantu. Podle typu bazénu se pak vybírá správné příslušenství. Základní výbavu, která je pro provoz nejdůležitější, byste měli dostat automaticky zároveň s bazénem. Na mysli máme filtrační jednotku, čerpadlo, protiproud a systém bezchlórové úpravy vody. Pokud by vám některý z dodaných produktů nevyhovoval nebo se vlivem času zničil, je samozřejmě možné si jej dokoupit zvlášť.

Další důležité příslušenství

Bazén by se měl udržovat v naprosté čistotě. Zakupte si proto také další důležité příslušenství: síťku, kterou budete sbírat plovoucí nečistoty a lux, kterým budete pravidelně čistit dno. Potebovat budete také chlórovou tabletu, kterou se desinfikuje voda. A protože je třeba sledovat PH vody, opatřete si testovací proužky nebo kapičkové testery. PH by se mělo pohybovat mezi 7,2 a 7,6. Když normě neodpovídá, upravuje se pomocí speciálních přípravků.

Vyšperkujte bazén k dokonalosti

Aby bylo koupání dokonalé, pořiďte si i teploměr, žebřík, dále klidně venkovní sprchy nebo vaničky. Nezapomeňte ani na nafukovací míče a další bazénové hračky a užijte si v létě tu největší zábavu.

Publikováno: 26. 09. 2019

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam