Domů » Jak vybrat levnou a přitom kvalitní dovolenou?
Cestování a dovolená

Jak vybrat levnou a přitom kvalitní dovolenou?

Pokud i vy plánujete vyrazit na letošní dovolenou, jistě chcete, aby daný pobyt splnil vaše očekávání hned po několika stránkách. Na mysli máme hlavně situace, kdy by měl pobyt splnit nároky jak na kvalitu, tak i cenu. Co můžeme stoprocentně říci, to je fakt, že výhodná dovolená dnes není rozhodně ničím nedostupným. Pokud i vás zajímá, jak vlastně může vypadat, pojďme se společně podívat na to, jak vybrat tu, která vás zaručeně nezklame.

Rozhoduje termín koupě

Je pravdou, že velkou roli při výběru dnes hraje především to, kdy si konkrétní dovolenou koupíte. V tomto směru totiž můžete narazit na základní ceníkové ceny, ale za ty je zbytečné svou dovolenou kupovat. Výhodné je totiž nakoupit buď s předstihem, a to takzvané first minute nabídky, nebo naopak počkat, až se přiblíží termín odjezdu. V takovém případě kupujete last minute zájezdy, které jsou taktéž spojeny s konkrétní nízkou cenou.

Cenu ale může ovlivňovat také to, u koho dovolenou kupujete. Ne všechny cestovní kanceláře jsou totiž stejné výhodné. Výslednou cenu ovlivňuje především jejich výsledná marže, stejně jako to, za jaké ceny rezervují zájezdy právě ony.

Jsou levné i drahé destinace

Obecně lze ušetřit i tím, že zvolíte destinaci, která patří mezi ty levnější. Pokud bychom měli být konkrétní, potom doporučujeme Turecko. To nadchne nejenom zajímavými destinacemi a kvalitními hotely, ale i nízkými cenami. A to jak zájezdů, tak i všeho, co si budete chtít koupit na místě. To platí i o vyhlášených destinacích, mezi které se řadí třeba oblíbená Alanya, stejně jako Antalya, kde se nachází také mezinárodní letiště, na kterém budete přistávat. Mimo těchto lokalit ale Turecko nabídne i mnoho dalšího, jako třeba města:

  • Side
  • Kemer
  • Marmaris

Je to ale i úchvatný Istanbul, který láká hlavně milovníky zajímavých památek. A jak vyrazit levně i do těchto destinací? Poslední dosud nezmíněnou možností je koupit zájezd na počátku, nebo naopak i na konci hlavní sezony.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!