3 tipy jak ušetřit za dovolenou

Bez peněz do hospody nelez a to samé analogicky platí také o dovolené. Za pár korun se do světa nepodíváme a můžeme si nechat o komfortním ubytování v exkluzivní destinaci maximálně nechat zdát... Skutečně? Možná tomu tak bylo v minulosti, ale v dnešní záplavě nabídek výhodných zájezdů je cestování mnohem levnější. Pro ty z vás, které zápasí s omezeným rozpočtem, jsme připravili několik praktických tipů, díky kterým za dovolenou výrazně ušetříte.

1. dovolená bez cestovky JE levnější

Kdo by se namáhal s plánováním, když se stačí obrátit na zkušené profesionály z cestovní kanceláře? Ti zajistí vše od dopravy až po ubytování a vy si přijdete k hotovému. Počítejte však s tím, že si za svůj servis naúčtují nemalou přirážku a koncová cena dovolené se výrazně navýší. Naplánovat dovolenou přitom není tak složité a rezervujete-li si letenky a ubytování nezávisle na sobě, ušetříte tisíce. Vše zvládnete z pohodlí domova pomocí online srovnávačů, kterých je na internetu habaděj.

2. Last a first minute zájezdy

Možná vás představa, že sama rezervujete letenky a ubytování, děsí. Pak vám skutečně nezbude, než využít služeb cestovní kanceláře, nicméně stále existuje způsob, jak neplatit plnou cenu. Říká vám něco last minute? Dovolená „na poslední chvíli“ je levnější, ale hrozí to, že vaše vytoužená destinace již nebude k mání a budete si muset vybrat něco jiného. Další možností jsou first minute zájezdy, které fungují opačně – dovolenou si rezervujete v momentě, kdy ji cestovní kancelář zařadí do nabídky. Můžete-li si termín dovolené naplánovat i s několikaměsíčním předstihem, není co řešit. Tip: Co takhle dovolená na krétě? 8 dní na malebném ostrově již za 6988 Kč!

3. Nepodceňujte výběr destinace

Některá místa jsou mnohem dražší než ostatní, ale přitom nenabízí nic zvláštního. Nenechte se zlákat „profláknutým“ jménem a raději se poohlédněte po levnější, ale neméně kvalitní variantě. Sepište si všechny své požadavky a srovnávejte. Investujete-li do hledání dovolenkové destinace čas, ušetříte a dost možná si dovolenou užijete ještě více. Vašim průvodcem se může stát portál Travelak.cz, který vám pomůže vyhledat levné letenky a ubytování. Najdete na něm i spoustu dalších tipů, které by se vám mohly hodit.

Publikováno: 19. 07. 2014

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam

Tagy: jak ušetřit za dovolenou | levné cestování