Domů » Hospodyňky prý tráví většinu času v kuchyni u dřezu
Bydlení

Hospodyňky prý tráví většinu času v kuchyni u dřezu

Fakt, že většina z nás má k dispozici myčku, ještě neznamená, že úloha dřezu definitivně skončila. Ba právě naopak, dřez stále patří k nejvyužívanějším kuchyňským pomocníkům a údajně u něj trávíme až 60 % z celkového času v kuchyni. Přesto, že v něm už tak často nemyjeme nádobí, ho hojně využíváme k jiným nezbytným činnostem a právě proto bychom měli věnovat pozornosti jeho výběru. Pro ty z vás, kteří v současné době o novém dřezu uvažují, jsme proto připravili několik rad a tipů. Snad vám dobře poslouží.

Kuchyňský dřez vždy primárně sloužil k oplachování nádobí, které však v současné době většinou strkáme do myčky. I tak do něj neustále vyléváme vodu, která nám zbude ve varné konvici nebo v hrnci, ve kterém jsme vařili brambory či těstoviny. Ve dřezu si také neustále oplachujeme ruce a myjeme zeleninu a ovoce.

Využíváte-li k mytí nádobí myčku, nebojte se vybírat mezi dřezy s větší užitnou a menší umývací plochou. Další odkladní prostor vám totiž jistě přijde vhod.

Co se týče materiálu, je rozhodnutí otázkou vašeho vkusu a samozřejmě financí. Nejběžnější jsou stále nerezové dřezy, které sice nikterak nezaujmou, ale ani neurazí. Mnohem stylovější je keramický nebo granitový dřez. Tyto varianty jsou k mání v nejrůznějších designových a barevných provedeních a stanou se chloubou vaší linky.

Při instalaci si dejte pozor na výšku, ve které bude dřez umístěn. Práce u příliš nízko položeného dřezu není příjemná a odnesou to vaše shrbená záda. Ideální výška je prý v místě, kde z rovného postoje dosáhnete až na dno dřezu.

Obrovským pomocníkem je také drtič odpadu, který funkčnost dřezu výrazně znásobí. Chcete-li ušetřit náklady za domácí odpad a zároveň se vyhnout neustálému vynášení košů, neváhejte. Široký výběr dřezů, drtičů odpadů a baterií najdete u elektrospecialisty levneelektro.cz.

1 komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Kvalitní kuchyňský dřez je základ. Dřív jsem na to měla opačný názor, ale od té doby, co jsem pořídila granit je to už o něčem jiném… Žádné škrábance a konečně taky trochu něco jiného, než ten dávno omrzelý nerezový lesk…

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!