Dovolenou v Horní Plané si užijete po celý rok

Počasí si s námi v posledních dvou týdnech hraje a rtuť na teploměru střídavě kolísá sem a tam. Pokud se v dohledné době nechystáte na exotickou dovolenou na druhou stranu světa a naopak si chcete právě probíhající zimu užít, na nic nečekejte a navoskujte si lyže. Máme pro vás tip na méně známé, ale o to zajímavější místo, kde si lyžování a dalších zimních aktivit užijete do sytosti. Připoutejte se, prosím, jedeme k lipenské přehradě! Plavky si ovšem nechejte doma, podíváme se na zoubek hned dvěma skiareálům. Kramolínu na straně české a Hochfitch na té rakouské.

Vítá vás Horní planá

Horní Planá je malé městečko na okraji vodní nádrže Lipno. Patří mezi vyhledávané turistické cíle a to především během letních měsíců. Právě tehdy zde mohou návštěvníci provozovat některý z mnoha vodních sportů. Windsurfingem, yachtingem nebo vodním lyžováním ovšem zábava nekončí. Okolní cyklostezky a upravené silnice přímo vybízí k cyklistice a in-line bruslení. Na milovníky golfu zde čeká hned několik golfových klubů a pro příznivce adrenalinových sportů zase bobová dráha, paintball, lanové centrum a motokáry. S příchodem zimy se Lipno promění na perfektní kluziště, které využívají i profesionální bruslaři. Pokud brusle nemáte, nevadí. Můžete si je půjčit v místní Maríně. Nás ale zajímá především lyžování na Hochficht a Kramolínu.

Jak se lyžuje v Rakousku? A jak v Česku?

Skiareál Hochficht je ideálním místem pro všechny typy lyžařů. Lehké sjezdovky, určené především pro rekreační jízdu, střídají náročnější trati a pro opravdové machry je zde závodní sjezdovka FIS. Na své si přijdou i snowboardisté a běžkaři. Vydáte-li se na samý vrchol, budete si moct zařádit na boarder&ski-crossové dráze, která je plná skokánků a rychlých klopených zatáček. Děti se dostatečně vyblbnou v Sunny Kids Parku, kde je před větrem ochrání zastřešený pojízdný pás. Skiareál Kramolín je vhodný pro začátečníky a středně pokročilé lyžaře. Jeho součástí je celkem sedm sjezdovek, které leží ve výšce 700 až 900 metrů a podobně jako na Hochfichtu, i dětské hřiště. Nechybí ani lyžařská škola, skiservis a půjčovna lyžařského vybavení. Nově byla zbudována snowcrossová dráha a umožněno večerní lyžování na osvětlené sjezdovce. Po náročném dni si můžete odpočinout v některém z mnoha barů a restaurací. Zaparkovat lze zcela zdarma na nedalekém parkovišti.

Hledáte útulné ubytování?

Vyrazíte-li k lipenské přehradě na několik dní, rozhodně zvažte ubytování v čtyřhvězdičkovém hotelu Orsino. Ten právem patří mezi nejoblíbenější ubytovací zařízení a nabízí komfortní pokoje, restauraci s výbornou kuchyní a wellness zónu. Pokud chcete za ubytování u Hochficht ušetřit, zeptejte se v Horní Plané na apartmány Hecht. I ty jsou komfortně zařízeny a jejich součástí je vlastní kuchyňka, koupelna se sprchovým koutem a záchod. Kromě toho se chlubí kouzelným výhledem přímo na přehradu.