I kvalitní programy mohou být cenově dostupné

Dobrý počítač by měl být vybaven nejen kvalitním hardwarem, ale také softwarem. Problém je, že obojí je cenově docela náročné. Kdo chce hrát hry, případně potřebuje vysoký výkon k práci, ten se bez drahé mašiny neobejde. Ovšem, co se programů týče, je docela snadné dělat tu menší, tu vetší kompromisy. Někdy je možné stáhnout si free verzi, jindy zaplatit za daný software méně, než je standard.

Obstojí free verze

Samozřejmě, že cenově nejzajímavějším řešením je používání volně stažitelných programů. Ty svou kvalitou často příjemně překvapí, nicméně většinou se jedná spíše o druhou ligu a placenému softwaru se nemohou rovnat. Jsou totiž obvykle tvořeny několika nadšenci, a tudíž zde technická podpora není zrovna na vysoké úrovni. Ovšem i velmi kvalitní programy je možné využívat ve free režimu, avšak pouze omezeně. Někdy je omezení dané množstvím funkcí, jindy je ohraničeno časově. V obou případech nejde o zcela funkční software. Proto je lepší sáhnout po něčem kvalitnějším.

Alternativa

Dobrým příkladem za všechny je Microsoft 365 pro jednotlivce, který používají dnes a denně stovky milionů uživatelů po celém světě. Existují sice i alternativy, nicméně ty nejsou ani zdaleka tak masově rozšířené. Postrádají totiž kvalitu Microsoft 365 pro rodiny. Zrovna tento program je však docela drahý, alespoň v běžných prodejnách. Dá se ale pořídit za mnohem nižší cenu, a to dokonce legálně. Stačí jen najít obchod s druhotnou licencí. Takovéto licence se totiž prodávají velmi levně. Proto tuto možnost využívá stále více uživatelů. Proč platit za něco dva tisíce, když je možné to získat za pětistovku? Ovšem pozor, ne každý prodejce je důvěryhodný. Často se mezi nimi najdou i podvodníci. Proto je dobré vybrat si e-shop, který má dostatečné množství pozitivních uživatelských recenzí.

Publikováno: 25. 07. 2022

Kategorie: Zajímavé weby a inernet

Autor: Adam