Hipster sem, hipster tam. Ale kdo to vlastně je a co nosí?

Sledujete-li módní trendy, jistě vám neuniklo, že i do českých luhů a hájů proniklo hipsterství. Hipstery se to všude jenom hemží a styl přijímá za svůj stále více mladých lidí. Aha, vy netušíte, o čem je řeč? Pak nepřestávejte číst. Prozradíme vám, podle čeho „pravého hipstera“ poznáte a jaké oblečení nosí. Možná se vám novodobá subkultura zalíbí na tolik, že ji začnete vyznávat také. O čem že to populární hipster móda je?

Nejde o trendy záležitost, hipsterství existuje dlouho

Ačkoliv se subkultura jeví jako žhavá novinka, ve skutečnosti vznikla již na počátku 21. století jako alternativa ke klasickému městskému životu tzv. střední třídy. Hipsteři se projevují nezávislostí, a to jak ve smyslu myšlení (odklon o tradičních postojů a zvyklostí), tak módy. Nebazírují na značkách a s oblibou nosí asymetrické účesy a vintage oblečení. Prioritou je „být mimo systém“ a vydat se po vlastní cestě. [gallery size="large" link="file" ids="4739,4738,4737"] Termín hipster pochází z 40. let minulého století. Tehdejší mládež holdovala jazzu a právě jeden ze známých hudebníků mluvil o publiku jako o hipsterech. Jiné zdroje však pokládají za zakladatele subkultury spisovatele Jacka Kerouaca. Zástupce tzv. beat generation nehleděl na normy a žil pro okamžik. Za renesanci hnutí jsou považována 90. léta, kdy mládež odmítla respektovat komercializaci střední třídy. Tehdy letěly kapely jako Nirvana a Pearl Jam, nosily se flanelové košile, farmářské boty a výrazné brýle.

Odmítáte komerční svět? Pak jste hipster!

Pokud máte ráda, když jste tak trochu proti proudu, milujete filosofickou literaturu, potrpíte si na originální trička a doplňky a ve sluchátkách vám hraje hudba méně známých kapel, vítejte v klubu. Aniž byste o tom tušila, jste hipsterka. Není se za co stydět, zkrátka si razíte cestu životem jinak než masa. Výše uvedené definice však berte s nadsázkou. Hipster nemusí trávit většinu času v kavárně intelektuálními debatami o umění a ochraně životního prostředí. Skuteční hipsteři škatulkování odmítají, a přesto jsou poznat na první pohled. Možná, že hipsterkou nejste, ale prostě se vám jen líbí hipster móda. Nebraňte se tomu a doplňte si šatník. Ručně vyráběná trička – co kus, to originál – najdete za super ceny na truehipster.cz.

Publikováno: 14. 07. 2017

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: hipster móda | hipster styl | hipster trička | kdo je hipster