Exotická dovolená za pakatel?! Víme, jak na to!

Omrzely vás notoricky známé lokality, které již znáte nazpaměť? Chorvatsko, Itálie, Španělsko... jsou bezesporu krásné země, které mají turistům co nabídnout, ale přece toužíte po pořádné dávce exotiky. Co takhle divoký Karibik nebo bělostné pláže v Thajsku? Taková dovolená už něco stojí a v nabídkách cestovních kanceláří patří k těm nejdražším. Pokud si však odpustíte komfort, na který jste zvyklá a naplánujete si dovolenou po vlastní ose, můžete se podívat do světa za pakatel! Pokud je vaše představa o dovolené taková, že vše zařídí cestovní kancelář a vy si přijedete/přiletíte k hotovému, musíme vás zklamat. Chcete-li dovolenou za pakatel, budete muset vše zajistit sama. Od cestování počínaje, až po ubytování a jídlo konče. Investovaný čas se vám vrátí v podobě zážitků, které byste si jinak nemohla dovolit.

1. Letenky jsou levné, využijte toho

Díky levným letenkám se můžete vydat na druhý konec světa za pár korun. Tedy za předpokladu, že se spokojíte s turistickou třídou a poletíte mimo hlavní turistickou sezónu (což je v případě rovníkových oblastí více méně jedno). Dobrá zpráva je, že dražší položka, než letenka, vás již nečeká.

2. Ubytování si najděte sami až na místě

Patříte-li mezi dobrodruhy, kteří se nebojí riskovat, sežeňte si ubytování až na místě. Na hotely ale zapomeňte a raději se poohlédněte po útulném apartmánu. Vůbec nejnižší ceny se vztahují na dlouhodobý pronájem (min. jeden měsíc), např. ve výše zmíněném Thajsku není problém sehnat slušně zařízený apartmán za pět až deset tisíc korun za měsíc. Apartmány ve stavbách, kde ještě neproběhly dokončovací práce, jsou k mání za hubičku. A nehodláte-li na dovolené trávit celý měsíc, nevadí – měsíční taxa v apartmánu je i tak mnohem nižší než cena ubytování v hotelu.

3. Žijte jako místní

Spousta nechápe, jak je možné, že obyvatelé zemí s mnohem nižším průměrným příjmem, mohou vyjít s penězi, když oni měli co dělat, aby jim na dovolené stačil rozpočet. Důvod je prostý – během dovolené utrácíme za věci, které bychom si běžně nekupovali. V některých zemích je navíc velmi vysoká cena importovaných potravin a celkové náklady za dovolenou se tak výrazně navýší. I zde je řešení poměrně snadné – vařte si sami a využívejte místní produkty. Zručnější kuchařka se do exotické kuchyně velmi rychle adaptuje, ostatně je mnohem jednodušší než naše evropská. Kromě toho, na internetu najdete zajímavé weby, díky kterým se s novým prostředím seznámíte ještě dříve, než usednete do letadla. Tak co vy na to? Vyzkoušíte to letos trochu jinak a vydáte se třeba na druhý konec světa?

Publikováno: 12. 07. 2014

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam

Tagy: dovolená za pakatel | jak ušetřit za dovolenou