Kam na rodinnou dovolenou v Chorvatsku?

Vymyslet, kam na rodinnou dovolenou do Chorvatska, je oříšek, protože je to opravdu úžasná země. Ať už se vydáte na pobřeží, nebo do vnitrozemí, případně na obojí, Chorvatsko je plné příležitostí pro rodinná dobrodružství.

Ostrov Brac

Ostrov je známý pro svou významnou pláž Zlatni rat. V podstatě se jedná o bílý vápencový oblázkový poloostrov omývaný křišťálově čistým mořem, ale proslulý je také díky nejvyššímu vrcholu Jadranu, hoře Svatý Vid. Vyzkoušíte je tedy nejen jízdu na mořském kajaku, windsurfing, plavání a šnorchlování, ale čeká na vás i pěší turistika a horolezectví v vápencové krajině. Nacházejí se zde i stavby a památky z římských dob, takže ani po kulturní stránce nic nechybí. Apartmány u moře Chorvatsko nabízí i na tomto půvabném ostrově.

Dubrovník

Dubrovník je nejen město s ohromujícím kulturním dědictvím. Když sem připlouvají výletní lodě, je tu plno, takže se na prohlídku pamětihodností vydejte brzy ráno nebo večer a přes den si užijte výlet na nedaleké Elafitské ostrovy. Před davy lidí můžete uniknout také pěší túrou na horu Srdj, která je přírodním ochráncem města.

Ostrov Kolocep

Dramatická scenérie vysokých útesů a skalnatých pláží, které se táhnou až k nedalekým útesům, je velmi oblíbená mezi pěšími turisty, takže na konci procházky není nikdy nouze o nádherné výhledy nebo vznešené koupání. Modrá jeskyně je v tomto případě nutností. Idylické pobřežní vesničky Gornje Celo a Donje Celo, zříceniny starobylé baziliky a různé kaple, odměnou za vaše putování budou také vynikající mořské plody.

Národní park Krka

Oblíbené místo jednodenních výletníků, kteří se vydávají za 44 m vysokým vodopádem Skradinski Buk, jenž je mnohovrstevnatý a krásný. Pokud se ubytujete v nedalekém Skradinu, můžete si celý týden užívat projížďky parkem na kole, objevování dalších vodopádů a plavby lodí přes Visovacké jezero na jeho ostrov, kde se nachází františkánský klášter. Tak neváhejte, najděte si ubytování Chorvatsko už na příští rok, aby se vám dostalo to, co opravdu očekáváte.

Publikováno: 29. 10. 2022

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam