Dovolená u moře 2015: Nejlepší chorvatské destinace

Kam na letošní dovolenou? Do Chorvatska! Důvodů, proč si vybrat „zlatou“ klasiku, je víc než dost - dovolená na Jadranu je cenově dostupná, do cíle se dostanete přes noc (letecky cca hodinu a půl) a užijete si spoustu nezapomenutelných zážitků na krásných plážích a dalších kouzelných místech. Připravili jsme pro vás praktické tipy na nejoblíbenější chorvatské destinace. Možná, že nakonec zamíříte právě do některé z nich... dovolena-v-chorvatsku-2015

1. Makarská riviéra

Makarská riviéra patří mezi nejnavštěvovanější letoviska v celém Chorvatsku. Turisté si ji zamilovali kvůli průzračnému moři a unikátní scenérii pohoří, které se nad riviérou táhne. Za zmínku však stojí také ostrov Brač, který je od „Makarské“ co by kamenem dohodil. Lokalita má strategický charakter - snadno se z ní dostanete do historického Splitu, hlavního města Dubrovník nebo do neméně oblíbeného letoviska Baška Voda.

2. Omiš

Historie malebného městečka Omiš (nachází se mezi Splitem a Makarskou riviérou) sahá do dávného starověku. Po nějakou dobu jej díky chráněné poloze využívali obávaní středomořští piráti a později zde vzniklo nedobytné sídlo netrvanského knížectví. Z Omiše přímo dýchá historie a romantické procházky dobovými uličkami ocení každá romantická duše. Zdejší kilometrová pláž byla vyznamenána modrou vlajkou, která je garancí velmi čisté vody a perfektního úklidu. Na své si však přijdou také milovníci kultury (Omiš je místem konání mnoha festivalů) a příznivci vodních i pozemních sportů.

3. Poloostrov Istrie

Na závěr jsme si nechali lokalitu poloostrova Istrie, která je rozparcelována mezi Chorvatsko, Itálii a Slovinsko. Největší část ovšem připadá právě Chorvatsku a jde bezesporu o nejživější oblast turistického ruchu. Poloostrov totiž lemuje takřka nepřerušovaný pás turistických letovisek, které jsou nabité útulnými apartmány, hotely a kempy. Voda je průzračně čistá, pláže oblázkové a kamenité. Centrem oblasti je město Pula, ve kterém lze trávit volný čas sportem i nočním životem. Pula nabízí vynikající dopravní spojení i do vzdálenějších lokalit (např. do italských Benátek), což přímo vybízí k atraktivním výletům. Vyberete-li si právě Istrii, nezapomeňte ani na historické přístavní město Poreč, které je ze všech stran obklopeno vodou.

Publikováno: 21. 02. 2015

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam

Tagy: dovolená chorvatsko 2015 | nejlepší chorvatská letoviska