Do Tuniska můžete vyrazit kdykoliv

Rozhodli jste se, že si hned na začátku roku dopřejete luxusní dovolenou u moře a nechce se vám čekat, až začne v evropských přímořských letoviscích turistická sezóna? Vydejte se tam, kde je teplo celoročně! Jen 150 kilometrů od Sicílie leží jedna z nejoblíbenějších turistických destinací – Tunis neboli Tuniská republika. Nachází se v subtropickém pásu, což samo o sobě zaručuje velmi příjemné teploty i v zimních měsících. Většina turistů sem míří nejen za vyhlášenými čistými písečnými plážemi a za památkami, ale také kvůli nízkým cenám. Oficiálním jazykem je sice arabština, ale běžně se zde domluvíte francouzsky, anglicky i německy. Obyvatelé Tunisu si turistů váží a chovají se k nim uctivě. Aby taky ne – turismus představuje pro státní kasu významný zdroj příjmu. Desetimilionové Tunisko navíc delší dobu zápolí s poměrně vysokou nezaměstnaností a bez návštěvníků by byla tamní ekonomika ztracená.

Tunisko a pláže

Pro většinu turistů se nese dovolená v Tunisku ve znamení opalování a koupání. Pláže sice nejsou tak čisté jako v Řecku, ovšem každý trochu lepší hotel o přilehlé pobřeží pečuje a udržuje jej ve velmi přijatelném stavu. Čas od času vyplivne příliv na písek pár chaluh, ale co na tom – tenký pás jednoduše překročíte a už jste ve vodě. Dlouhé pláže, které se táhnout na severu země jsou písčité a na vrcholu turistické sezony je na nich plno. Na jihu se nachází několik opuštěných pláží, které jsou obklopeny skalisky. Tato místa jsou ideální nejen ke koupání, ale i potápění a objevování podmořského světa.

Památky a zajímavosti

Zájezdy do Tuniska jsou neméně atraktivní i pro milovníky historie. Ta na nás dýchá doslova na každém kroku – vždyť první zmínky o osídlení pochází již z 2.tisíciletí př. n. l. Vyjmenovat všechny památky by vydalo na velmi dlouhý seznam, pro jistotu si však připomeňme ty nejzajímavější. Titul si bezesporu zaslouží pozůstatky kdysi mocného Kartága, ale i centrum hlavního města, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Za návštěvu stojí i národní park Boukornine, který sice nepatří do kategorie architektonických skvostů, ale zaujme úchvatným biotopem. Více než 600 druhů rostlin je pádný argument k tomu, abyste návštěvě „zelených plící Tunisu“ věnovali alespoň pár hodin. Chcete-li zažít dovolenou, na kterou jen tak nezapomenete a navíc za nic nezaplatíte pohádkové jmění, využijte lákavou nabídku last minute Tunisko od NewTravel.cz a vydejte se do Afriky s celou rodinou.