Domů » Vodácké výlety na českých řekách! Pojeďte na vodu s půjčovnou raftů Petr Putzer
Cestování a dovolená

Vodácké výlety na českých řekách! Pojeďte na vodu s půjčovnou raftů Petr Putzer

Léto je v plném proudu a dovolená střídá dovolenou. Pokud byste chtěli tradiční povalování u moře či bazénu vyměnit za trochu dobrodružnější a adrenalinovější zážitek, výlet na vodu je tím ideálním řešením. Zasportujete si, psychicky si odpočinete a koneckonců, i u té zmiňované vody nakonec skončíte.

Pokud se na vodu vydáváte jednou za čas, je zbytečné si kupovat všechno potřebné vybavení, které nepatří mezi to nejlevnější. Daleko lepší variantou je využít služby nějaké půjčovny. Jako například půjčovny raftů pane Petra Putzera.

Půjčovna raftů Petr Putzer nabízí zapůjčování veškerého potřebného vodáckého vybavení v několika regionech České republiky. Hlavní pole působnosti směřuje do okolí řek Vltavy a Ohře, po individuální domluvě lze vybavení dovézt i k několika jiným řekám v daných regionech (Berounku, Otavu, Bílinu, Bystřici, Střelu, Teplou…).

Kde můžete s Petrem Putzerem sjíždět vodu?

Vltava

Královna českých řek. Byla by škoda nezačít u ní. Na Vltavě, jakožto na nejdelší české řece, leží hned několik zajímavých vodáckých tras. Tu správnou si zde vybere opravdu každý, ať už zkušený vodák či někdo, kdo na raftu bude sedět poprvé v životě.

Na Vltavě se střídají poklidné úseky, kdy voda téměř stojí s dobrodružnějšími splavy, jezy a peřejemi. Záleží pouze na vašich zkušenostech a osobní odvaze, který úsek si zde vyberete.

Po cestě se nachází nejeden kemp s možností občerstvení či přenocování. Když už budete na cestě po Vltavě, rozhodně by nebylo na škodu vylézt na chvíli z lodi a pokochat se krásami české země i na břehu. Za návštěvu stojí rozhodně města Český Krumlov nebo České Budějovice, která leží přímo na toku řeky. Za zastávku také rozhodně stojí nádherný hrad Rožmberk z roku 1250, který se pyšní impozantními věžemi a zdmi. Zlatá Koruna – cisterciácký klášter, ve kterém můžete poznat život mnichů z 18. století. Zřícenina hradu Dívčí Kámen – romantický hrad, jehož zbytky naleznete na skále.

Otava

Oproti tomu, na řece Otavě si můžete užít zejména krásnou přírodu a průzračně čistou vodu. Otava je skvělá jak na adrenalinové, tak i na pohodové plavby, u kterých jde více o zábavu a trávení času v klidu nežli o nějaké zběsilé sportování. Pro zkušenější příznivce je tak vhodný peřejnatější horní úsek, který je splavný pouze za vyššího vodního stavu a na uzavřených lodích. Pro pohodové plavby v otevřené lodi doporučujeme trasu Radešov – Sušice. Plavbu lze prodloužit třeba až do Strakonic nebo Písku.

Ohře

K další řece se přesuňme do západních Čech, kde lze absolvovat trasu mezi městy Cheb, Sokolov, Karlovy Vary, Klášterec nad Ohří a Kadaň. Celá cesta se neřadí k těm nejkratším, proto ji můžete zahájit i ukončit i v několika místech v jejím průběhu. Nahrává do karet spíše zkušenějším vodákům, kteří si užijí zejména oblíbené peřeje Hubertus. Cestou na Vás čeká překrásná příroda a opět mnoho pamětihodností. Těšit se můžete například na historické centrum Chebu, historické centrum Karlových Varů, hrad Loket, Svatošské skály, lázně Kyselka, zámek Velichov, bahenní sopky, motýlí farmu, Slavkovský les, muzeum Becherovky a další…

Berounka

Při sjíždění Berounky se vám v okolí řeky budou střídat obrazy nádherné přírody s neméně krásnými památkami (například Karlštejn). Vhodná je především pro začátečníky, ideální pro rodiny s dětmi. Pokud jste však zkušený vodák, i vy si najdete cestu a trasu, která vás dokonale uspokojí.

vodacke-vylety

Co Petr Putzer půjčuje?

V půjčovně raftů si můžete vybrat z velmi široké nabídky. Na své si zde přijdou jak pokročilí vodáci, tak úplní začátečníci, stejně jako jednotlivci nebo velké skupiny.

Kromě raftů, jejichž přítomnost v nabídce vyplývá z názvu, můžete usednout i do kánoe (nafukovací i klasické) či kajaku. Největším půjčovaným plavidlem Petra Putzera je raft Colorado až pro 6 osob.

Pokud jste vodák-začátečník a máte obavu o to, že celý proces, od půjčení až po samotnou plavbu nezvládnete, můžete své obavy hodit za hlavu. Půjčovna raftů Petr Putzer se zaměřuje i na tyto případy. Její zaměstnanci vám jsou schopni pomoci s naplánováním cesty včetně stravování a ubytování, proškolit vás o pravidlech a případných nebezpečích a zodpovědět jakýkoliv dotaz.

Vzhledem k tomu, že častým zákazníkem jsou i vícečlenné skupiny, typicky školní výlety, není problém zajistit ani akreditovaného průvodce, který nejen že dokáže pomoci s ovládáním lodi a představí vám úskalí plánované cesty, dozvíte se od něj také zajímavosti o místech mimo říční tok.

Bezpečnost nade vše

Bezpečnost je tím nejdůležitějším, na co se půjčovna raftů soustředí. Proto kromě plavidel půjčuje i další vybavení, jako jsou plovací vesty či helmy. Pro děti by tyto doplňky měly být samozřejmostí a každý dospělý by se nad ním měl vážně zamyslet. Kromě ochranných pomůcek je možné půjčit i barely, házečky a pochopitelně i pádla – veškeré vybavení již v ceně půjčovného.

Výhodné cenové akce

Cenová politika je nastavena s ohledem na zmiňovanou bezpečnost a kvalitu, kterou Petr Putzer garantuje. Navíc aktuálně platí několik slevových akcí.

V případě školního výletu, pro který platí zvýhodněný ceník, má pedagogický dozor tu výhodu, že se poveze zdarma.

Pro stálé zákazníky platí věrnostní program. Zaplatíte-li v půjčovně raftů již svoji čtvrtou platbu, okamžitě dostáváte 50% slevu na tu další.

Na závěr nejaktuálnější akci: „3 dny zaplatíš a 1 dostaneš zdarma.“

Pokud byste se o půjčovně raftů Petra Putzera chtěli dozvědět ještě něco více, neváhejte navštívit webové stránky putzer.cz či její facebookovou stránku.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!