Proč si domů pořídit kadeřnické nůžky a jaké vybrat?

Nemáte čas či peníze, abyste každý měsíc chodila ke kadeřníkovi a udržovala svůj účes vždy v perfektním stavu? Existuje jediné řešení – pořídit si domů základní kadeřnickou výbavu a naučit se s ní pracovat. Základem i u vás musí být kvalitní kadeřnické nůžky. Na jejich výběru vlastně závisí celý výsledek, takže není radno nic podceňovat. Na co si musíte dát pozor i vy?

Proč obyčejné ne?

Možná si i vy říkáte, že si zvládnete zastřihnout vlasy i s klasickými nůžkami. Omyl! Je to ta největší chyba, kterou můžete udělat. Klasické nůžky na látku nebo papír jsou naprosto nevhodné. Nejsou ke stříhání vlasů určeny, nejsou tak ostré, a proto mohou napáchat více škody než užitku. Zapomeňte na ně!

Existují 3 základní druhy

Pro vás jako „domácí“ kadeřnici stačí vědět, že na trhu jsou 3 základní typy kadeřnických nůžek. Prvním typem jsou klasické kadeřnické nůžky, které mají oboustranné ostří. Je pro ně typické, že po vlasech kloužou, takže vlasy de facto řežou. Tyto jsou skvělé pro nenáročné střihy, pro stříhání mužů i zastřihávání konečků. Druhým typem jsou efilační nůžky, které mají na jedné straně zoubky, což je předurčuje k rozmanitějšímu použití. Jsou skvělé k prostřihávání vlasů, pánové je mohou použít i na vousy. S tímto typem nůžek je poměrně snadné vytvořit moderní střapatý efekt. Do třetice jsou tu nůžky s mikrozoubky. Tyto jsou ideální pro všechny začátečníky. Díky nim vytvoříte lehce moderní účesy i rovné střihy.

Na co si dát pozor

I u kadeřnických nůžek stojí na prvním místě kvalita. Věnujte pozornost materiálu, ze kterého jsou vyrobeny – ideální je tvrdá ocel. Dejte si pozor i na ergonomii. Nůžky vám musí být příjemné do ruky, nesmí sklouzávat ani tlačit. Na trhu jsou i varianty pro leváky.

Kde koupit?

Podívejte se na nabídku internetového obchodu cmiral.cz. Najdete zde kvalitní nůžky i jiné kadeřnické potřeby, nechybí špičková vlasová kosmetika.

Publikováno: 10. 06. 2015

Kategorie: Kosmetika

Autor: Adam

Tagy: kadeřnické