Dluhy nejsou konečná!

Dostat se do kolotoče dluhů dnes nepředstavuje žádný problém. Nebankovní společnosti, ale i banky se předhání s nabídkami dostupných půjček a často nehledí na finanční možnosti klientů. Ti naopak přecení svou situaci a berou si více půjček, než jsou schopni splácet. A někdy zkrátka osud přichystá řadu nepředvídatelných shod okolností, kvůli kterým se do zdánlivě neřešitelné finanční tísně dostane člověk, který by za jiných okolností splácet mohl. Ať už je to jakkoliv, vždy existuje řešení. Za dluhy se nemusíme stydět, ale měli bychom je řešit! Ideální je vydělávat více peněz a zbavit se závazků co nejdříve. Díky moderním technologiím je takový způsob dost dobře možný i přes internet, z pohodlí domova.

Řešení jménem insolvence

Stalo-li se něco podobného i vám, neházejte flintu do žita. Do hry vás může dostat insolvenční zákon, který umožňuje oddlužení každému dlužníkovi, který splní dané podmínky. Tedy člověku, na který se vztahuje statut platební neschopnosti, dluží nejméně dvěma věřitelům a jehož nesplacené pohledávky, starší 30 dní, nepochází z podnikání. Žadatel se zároveň nesměl v uplynulých pěti letech dopustit trestného činu hospodářské či majetkové povahy.

Jak insolvence probíhá?

Splňujete-li všechna kritéria, pravděpodobně bude váš návrh na oddlužení vyslyšen. Připravte se však na to, že budete muset projít poměrně složitým administrativním procesem a jediná chyba vás může znamenat zamítnutí.

Nemáte-li právní povědomí a neradi byste udělali chybu, využijte pomoc odborného oddlužovacího konzultanta. Ten vám vysvětlí všechny právní aspekty a vyhodnotí vaše šance. Pokud uzná, že máte na oddlužení nárok, pomůže vám vypracovat návrh a postará se o to, aby se dostal k soudu co nejrychleji. Předejdete tak růstu úroků a penále z prodlení splátek.

Osobní bankrot představuje šanci na nový začátek. V případě úspěchu vám soud odpustí až 70 % dlužné částky, ale počítejte s tím, že budete muset pět let vyžít s takzvaným nezabavitelným minimem. Zbytek vašich příjmů pokryje zbylé závazky. Za pět let si budete moct oddechnout a opět plnohodnotně žít.

Publikováno: 04. 11. 2019

Kategorie: Finance

Autor: Adam