Dámská jízda na Pálavě je ten nejlepší letní zážitek!

Občas asi každá z nás potřebuje na chvilku opustit svou mužskou polovičku i zbytek rodiny a vyrazit s kamarádkami na tu správnou dámskou jízdu. Pálava je pro podobná setkání skvělou volbou.

Nedostatek volného času i omezený počet dní dovolené nás často nutí pečlivě zvažovat, na jak dlouho můžeme vyrazit. Na Pálavu si vyhraďte minimálně prodloužený víkend, protože toho, co vše tu lze vidět a zažít, je opravdu mnoho. Centra velkých měst ponechte turistům a pro sebe a své kamarádky vyberte spíše něco menšího, rodinného a klidnějšího. O zábavu ani aktivní trávení času mít strach nemusíte, právě v malých vesničkách jsou ty nejkrásnější sklepy, nejmilejší lidé a pohodové ubytování. V penzionu v Klentnici se můžete vyspat do růžova, pak vyrazit na místní kamenný kruh a procházku kolem vrchu Smrtihlav a večer posedět u dobrého vína i občerstvení.

Pokud vás láká spíše historie a kromě setkání s kamarádkami se chcete i něco dozvědět, ubytujte se v penzionu v Horních Věstonicích. Do těch Dolních můžete vyrazit třeba na kole a spojit cyklovýlet s legendární Venuší, nebo se naopak napojit na jednu z mnoha cyklostezek a poznávat okolní přírodu. Večer pak zrelaxujte bolavé svaly u bazénu a grilu, u kterého stihnete probrat vše, co máte na srdci. Velké množství cyklostezek, archeologickou expozici i krásné výhledy ze zříceniny Děvičky nabídne Pavlov. Turisty oblíbenou obec nad vodní nádrží Nové Mlýny si zamilujete, ideální tak je objednat si ubytování přímo v penzionu v Pavlově, abyste si mohli zdejší krásy vychutnat od rána až do noci.

Parta kamarádek potřebuje nejen spoustu sportovních aktivit, ale také klidné posezení, aby si zvládli všichni popovídat a navzájem se podpořit. Na Pálavě je mnoho sklepů, které nabízí skvělé víno i perfektní zázemí pro vaše setkání a vyzkoušet můžete i řízené degustace vín.

Publikováno: 18. 05. 2021

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam