Běhání a hubnutí - vyběhejte si perfektní postavu a dobrou náladu

Jak se dostat do formy a zhubnout pár kilo? Klasik by řekl:“Nežrat a více se hýbat“ a nám nezbývá, než uznat pravdivost fráze a vydat se do posilovny... Jenomže komu by se chtělo potit krev uvnitř fitka, když je venku tak hezky? Musí to přece jít i jinak a my vám prozradíme, která aktivita je momentálně nejprotěžovanější. Propadly jí dokonce i celebrity a co nejlepší, můžete ji dělat kdykoliv se vám zachce... Oblečení na běhMožná vás to překvapí, ale onou zázračnou aktivitou není nic jiného, než běh. Jde o jednu z nepřirozenějších forem cvičení, která má oproti ostatním metodám spoustu výhod. Ještě předtím, než si oblečete přiléhavé běžecké oblečení, si výhody běhání důkladně prostudujte. Věříme, že vás motivují k lepším výkonům,

Fyzické výhody běhání

Běhání = rychlé spalování tukových tkání. Pro vás to znamená jediné – budete-li pravidelně běhat, můžete se těšit na okamžitý úbytek váhy. Samozřejmě za předpokladu, že nepoběžíte směrem z McDonalds do KFC... Další pozitivní účinky běhání souvisí s posílením imunity a zlepšením spánku. Sníží se vám tlak, hladina cholesterolu a výrazně klesne šance na výskyt ischemické choroby srdeční. A aby toho nebylo málo, zpomalí se i proces stárnutí. Laicky řečeno, díky hubnutí budete krásnější.

Běh a psychika

JoggingBěhání vám prospěje i po psychické stránce. Nával endorfinů odplaví chmurnou náladu či depresi a budete pravidelně zažívat návaly štěstí až euforie. I to je důvod, proč lze na běhání vytvořit zdravá závislost. Pravidelný běh vede ke snížení napětí a agresivity a zlepšuje schopnost zvládat stresové situace. Navíc se můžete seznámit se spoustou zajímavých lidí, kteří našli zálibu v tom samém, co vy. I proto se vyplatí nosit elegantní sportovní kalhoty a stylová módní trička, ve kterých budete v parku středem pozornosti.

Jak dlouho běhat, aby byl proces hubnutí opravdu efektivní?

Předpokládáme, že vás nejvíce zaujala souvislost mezi běháním a hubnutím. Chcete-li díky běhání zhubnout, oddávejte se joggingu 3 – 5 krát týdně a to po dobu cca 45 minut. Při této frekvenci spálíte nejvíce kalorií, zrychlí se vám metabolismus a nedojde k jojo efektu. Nezbývá, než vám popřát hodně štěstí. Ať vám to dobře běží!

Publikováno: 03. 06. 2014

Kategorie: Hubnutí a diety

Autor: Adam

Tagy: běhání a hubnutí | hubnutí běháním