Domů » Stavba sauny nikdy nebyla jednodušší
Bydlení

Stavba sauny nikdy nebyla jednodušší

Je obecně známo, že sauna má blahodárný vliv na náš organismus. Významně podporuje celkovou odolnost organismu, uvolňuje napětí, snižuje úzkost, stimuluje funkci dýchacího systému atd. Z toho důvodu bychom se měli saunovat co nejčastěji. Dopřejte si komfort sauny vlastní.

Můžu saunu postavit sám?

Patříte-li k lidem, kteří na saunu nedají dopustit, jistě koketujete s myšlenkou mít ji sami pro sebe. Ačkoliv jsou zmiňované pozitivní účinky na zdraví nepopiratelné, někoho před návštěvou sauny odrazuje nutnost přizpůsobit se otevíracím hodinám, nedostatek soukromí a klidu. Sauna svépomocí je v současné době doslova hračkou. Navíc ji lze umístit i v bytě. Nejjednodušší stavba sauny je formou stavebnicového systému, kdy obdržíte kompletní sadu, již si snadno sestavíte.

Jak postavit saunu?

Pro stavbu sauny potřebujete prostor min. 3 m2, ideální rozměr je 4-6 m2. Jak bylo řečeno, sauna se vám bez problémů vejde do bytu, vhodné umístění je rovněž ve sklepě, garáži, pergole či v zahradním domku. Zaměříme-li se na stavebnicový systém, není nutné shánět dřevo na saunu. K její výstavbě využijete stěny místnosti, které spojíte s ostatními částmi kabiny. V sadě naleznete topidlo, skleněné dveře z bezpečnostního skla, vlhkoměr, teploměr, světlo a ventilační průduch.

Sauna podle svých představ

Chcete-li si postavit saunu tzv. od podlahy, základem je výběr správného materiálu. Jaké dřevo pro saunu? Vsaďte na severské dřevo, které je odolné vůči častému střídání extrémních teplot, značné vlhkosti a potu. Toto dřevo by mělo být tepelně upravené pomocí technologie thermowood, díky čemuž se jeho vlastnosti ani po letech nezmění. Důležitá je též pravidelná péče o dřevo, kdy se nejvíce osvědčil parafínový vosk a saunový čistič. Před stavbou sauny je třeba zajistit suché rovné stěny, přívod 380 V, odvětrávání a nedřevěnou podlahu.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!