Stavba sauny nikdy nebyla jednodušší

Je obecně známo, že sauna má blahodárný vliv na náš organismus. Významně podporuje celkovou odolnost organismu, uvolňuje napětí, snižuje úzkost, stimuluje funkci dýchacího systému atd. Z toho důvodu bychom se měli saunovat co nejčastěji. Dopřejte si komfort sauny vlastní.

Můžu saunu postavit sám?

Patříte-li k lidem, kteří na saunu nedají dopustit, jistě koketujete s myšlenkou mít ji sami pro sebe. Ačkoliv jsou zmiňované pozitivní účinky na zdraví nepopiratelné, někoho před návštěvou sauny odrazuje nutnost přizpůsobit se otevíracím hodinám, nedostatek soukromí a klidu. Sauna svépomocí je v současné době doslova hračkou. Navíc ji lze umístit i v bytě. Nejjednodušší stavba sauny je formou stavebnicového systému, kdy obdržíte kompletní sadu, již si snadno sestavíte.

Jak postavit saunu?

Pro stavbu sauny potřebujete prostor min. 3 m2, ideální rozměr je 4-6 m2. Jak bylo řečeno, sauna se vám bez problémů vejde do bytu, vhodné umístění je rovněž ve sklepě, garáži, pergole či v zahradním domku. Zaměříme-li se na stavebnicový systém, není nutné shánět dřevo na saunu. K její výstavbě využijete stěny místnosti, které spojíte s ostatními částmi kabiny. V sadě naleznete topidlo, skleněné dveře z bezpečnostního skla, vlhkoměr, teploměr, světlo a ventilační průduch.

Sauna podle svých představ

Chcete-li si postavit saunu tzv. od podlahy, základem je výběr správného materiálu. Jaké dřevo pro saunu? Vsaďte na severské dřevo, které je odolné vůči častému střídání extrémních teplot, značné vlhkosti a potu. Toto dřevo by mělo být tepelně upravené pomocí technologie thermowood, díky čemuž se jeho vlastnosti ani po letech nezmění. Důležitá je též pravidelná péče o dřevo, kdy se nejvíce osvědčil parafínový vosk a saunový čistič. Před stavbou sauny je třeba zajistit suché rovné stěny, přívod 380 V, odvětrávání a nedřevěnou podlahu.

Publikováno: 25. 01. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam