3 tipy odborníků, jak se zbavit stresu ze stěhování

Pokud se v dohledné době chystáte na změnu bydliště a již nyní pociťujete stres ze stěhování, zde je několik tipů, které vám mohou pomoci, abyste velký den zvládnul s úsměvem na rtech a bez větších potíží.

1. Udržujte svůj stres pod kontrolou

Během stěhování je důležité občas udělat krok zpět a nadechnout se. Pamatujte, že i když je možná smutné opouštět místo, kde jste si vytvořili tolik vzpomínek, opouštíte pouze fyzické místo. Vzpomínky si můžete vzít s sebou. Zaměřte se na péči o sebe, abyste udrželi stres na uzdě, a najděte si čas na procházky, bublinkovou koupel nebo sledování epizody oblíbeného seriálu. Tyto malé klidné chvíle udělají zázraky, abyste udrželi stres na uzdě.

2. Pohyb během náročného období

Bohužel ne všechna stěhování probíhají za šťastných okolností. Stěhování z důvodu ztráty zaměstnání nebo člena rodiny může zhoršit již tak stresující situaci. V těchto chvílích se co nejvíce opřete o svůj podpůrný systém. To může znamenat, že požádáte přátele o pomoc při zvedání krabic, uložíte některé věci v garáži člena rodiny a budete hledat krátkodobá řešení bydlení. Pokud se stěhujete v obtížném období, je důležité brát proces stěhování - stejně jako všechno ostatní - den po dni.

3. Aby stěhování na delší vzdálenost bylo méně stresující

Čím dále se stěhujete, tím větší stres budete nevyhnutelně pociťovat. Existují však některé věci, které můžete udělat, abyste stres z dálkového stěhování zmírnili. Například: Připravte se včas. Neočekávejte, že se během dvou týdnů seberete a přestěhujete přes celou zemi. Koordinace stěhování na vzdáleném místě vyžaduje mnohem více času a plánování. Jakmile se dozvíte, že se budete stěhovat, začněte s plánováním. Každou fázi stěhování si písemně zmapujte, abyste měli přehled o tom, co a kdy je třeba udělat. Postupujte zpětně od data stěhování a zaznamenejte si, co je třeba provést v pořadí podle důležitosti. Předem si také sežeňte dostatečně pevné kartonové krabice. Ulehčete si práci. Při stěhování na delší vzdálenost je nejlepší nenechávat si všechno. Ve snaze nacpat vše do stěhovacího vozu budete ve větším stresu a náklady na stěhování se zvýší. Navíc čas strávený balením a vybalováním jen zvýší vaši úzkost a frustraci. Proveďte inventuru domácnosti. Proveďte inventuru svého domu a zjistěte, které věci stojí za to si ponechat (věci se sentimentální hodnotou, oblíbené hračky dětí, věci, které máte rádi, atd.) a které byste měli prodat nebo darovat. Zajistěte si profesionální pomoc při stěhování a balení. Jedním ze spolehlivých způsobů, jak si stěhování na delší vzdálenost (a místní stěhování) usnadnit, je využít služeb odborného týmu profesionálních stěhováků. Stěhováci se postarají o logistiku fyzického stěhování i o těžkou práci. Svěřte své věci bezpečně z bodu A do bodu B zkušené stěhovací firmě, abyste byli v klidu. Tip na závěr: Krabice na stěhování seženete například v eshopu Komplexmat.cz - odborníka na obalové materiály Praha.

Publikováno: 13. 03. 2022

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam