Zelená káva: Opravdu se po ní hubne?

Zkusila jste už všechno možné, ale stále se vám nepodařilo zhubnout na optimální váhu? A co zelená káva, která je opředena mnoha superlativy? Skutečně je tak mocná, jak s o ní říká, nebo jde jen o zbytečně vyhozené peníze? Dobrá zpráva je, že funguje. Ale bez vašeho přičinění kila dolů nepůjdou!

Co je zač a jakou má účinnou látku?

Zelená káva není speciální druh oblíbené rostliny, ale kávová zrna, která ještě neprošla procesem pražení. Z tohoto důvodu jsou bohatá na kyselinu chlorogenovou – ta způsobuje pokles hladiny krevního cukru, což má za výsledek odbourávání tuků. Zda se zelená káva užívá přímo, nebo formou tablet (viz. tato Zelená káva 60 kapslí od Naturvity), je jedno. Díky výše uvedenému účinku se zelená káva zařadila na seznam „zázračných“ spalovačů, na kterém mimo jiné najdete také černou kávu, zelený čaj, ananas a mnoho dalších plodin. Jak se trendy mění, postupem času přibývají další... Počkat, tak fungují, nebo ne?

Hubnutí je hlavně o psychice

Na základě proběhlých výzkumů vyšlo najevo, že zelená káva sice dokáže urychlit metabolismus, ale sama o sobě nevykazuje takový efekt, který je pro hubnutí zapotřebí. Jinými slovy – bude-li pít zelenou kávu nebo užívat tablety a jinak dělat vše jako doposud, pravděpodobně nezhubnete ani kilo. Klíčem je změna životního stylu, pak bude zelená káva skutečně účinná. Největší síla zelené kávy totiž nespočívá ani tak v odbourávání tuků, jako spíše v psychologickém účinku. Ten je při hubnutí velmi důležitý – doplněk stravy slouží jako berlička, o kterou se lze opřít a dosáhnout skvělých výsledků. Původní studie, v rámci které se sledovaly souvislosti zelené kávy a hubnutí, se účastnilo pouhých šestnáct osob. Zhubli všichni účastníci, ale především díky vynaloženému úsilí. Resumé? Zelenou kávu si klidně pořiďte a použijte ji jako svou silnou hůl. Hubnutí vám půjde mnohem lépe!

Publikováno: 23. 06. 2017

Kategorie: Hubnutí a diety | Zdraví

Autor: Adam

Tagy: zelená káva a hubnutí | zelená káva funguje