Zdravé zuby, pevné kosti a mnohé další benefity

S přibývajícím věkem nás mohou trápit nemoci jako osteoporóza, paradentóza, můžeme zaznamenávat problémy s imunitním systémem a kalcifikací. Jak tyto nemoci vznikají, jaké jsou jejich důsledky a lze jim předcházet?

Problémy způsobené nedostatkem vápníku

Pokud trpíme nedostatkem vápníku, můžeme zaznamenat problémy s naším pohybovým aparátem (osteoporóza) a zuby (paradentóza). Nedostatkem vápníku a zároveň kornatěním cév (kalcifikace) můžeme trpět, pokud se vápník nedostává v těle tam, kam má, ale usazuje se na stěnách cév. Vápník je důležitým minerálem pro správné fungování organizmu. K tomu, aby jej tělo dokázalo využívat tam, kde je to nutné, potřebuje vitamin D3. Tento vitamin rozpustný v tucích napomáhá ke správnému vstřebávání vápníku (a také fosforu) do krevního oběhu. Aby však bylo možné vápník vstřebat, je nutné, aby vápník dorazil tam, kam má. Tomu napomáhá vitamin K2. Kromě toho se podílí na dobrém stavu kostí, zubů a přispívá k normální srážlivosti krve. Vitaminy D3 a K2 je proto vhodné doplňovat zároveň, především pokud užíváte vitamin D3 dlouhodobě, K2 přidejte.

Odkud získávat vitamin D3 a K2

Vitaminy všeobecně je možné získávat z potravy, avšak v dnešní době, kdy už nepěstujeme na zahrádkách vlastní ovoce a zeleninu a případně také dobytek na mléko, maso a drůbež na vajíčka, obsah vitaminů získávaných z potravy klesá. Proto je dobré hledat také kvalitní doplňky stravy, skrze které dodáme tělu každý den doporučenou denní dávku. Vitamin D3 + K2 je ve vysoké kvalitě k dostání na Woldoshop.cz. Jednou kapkou doplníte 1000 IU vitaminu D3 a 20 μg vitaminu K2-MK7. Tato forma vitaminu K2 je považována za nejčistší a nejaktivnější formu, její největší výhodou je biologická dostupnost pro lidský organizmus. Chcete-li tělu poskytovat co nejlepší péči v oblasti kostí, zubů a cév, sáhněte po kombinaci těchto vitaminů a dovolte jim pracovat v synergii.

Publikováno: 18. 05. 2022

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: jak na zdravé kosti | pevné kosti | zdravé kosti | zdravé zuby