Proč a jak pečovat o vlasy? Základy, které by měla znát každá žena

Na první část otázky existuje jednoznačná odpověď. Nic proti holé hlavě – proti gustu žádný dišputát, ale ne nadarmo se říká, že „vlasy jsou korunou krásy“. A když o ně nebudeme pečovat, vytratí se z nich vitalita. Rozdíl mezi opečovávanou a zanedbanou kšticí je znáte na první pohled a jedinou možností, jak si vlasový porost udržet trvale krásný, je dodržovat několik základních pravidel. O jaká jde?

Proč jsou vaše vlasy ve špatné kondici?

Zdá se vám, že svým vlasům věnujete dostatek péče, ale přesto nejsou pevné, o lesku si můžete nechat jen zdát, a navíc vám nadměrně padají? Důvodů může být vícero, dokonce i nadměrná péče. Pokud příliš často používáte stylingové produkty a v ruce máte v jednom kuse fén, žehličku nebo kulmu, snažte se tyto nepříliš šetrné způsoby úpravy omezit na minimum.

Investujte do kvalitních přípravků

Kamenem úrazu péče o vlasy bývají nekvalitní přípravky. Na celkové kondici se podepisují především barvy s nevhodným složením. Při výběru proto nemyslete na marketingové slogany a vyžeňte z hlavy vtíravé reklamy, ve kterých modelky hází nasvícenými, vyretušovanými vlasy – výsledný efekt nebude nikdy stejný jako v reklamě – a v horším případě zaplatíte krutou daň v podobě zničených vlasů. Zaměřte se na složení výrobků a vybírejte si takové, které jsou šetrné k vlasům i pokožce hlavy. Dobrou volbou jsou například barvy značky Fanola, konkrétně řada Oro Therapy bez amoniaku. Italská kosmetická značka i jiné zajímavé produkty – kvalitní šampony na vlasy včetně speciálních přípravků jako No Yellow. Ten je určen pro blond, melírované, zesvětlené a šedivé vlasy, u nichž díky obsahu silných modrých a fialových pigmentů potlačuje nežádoucí žlutý efekt. Ale ať už zvolíte produkty jakékoliv značky, vždy vybírejte tak, aby odpovídaly typu vašich vlasů.

Vlasy vám nadměrně vypadávají?

Všimla jste si, že během česání vypadává mnohem více vlasů, než je běžně? V prvé řadě investujte do kvalitního kartáče s nylonovými štětinami, v řadě druhé doplňte jídelníček o výživné potraviny. Nebojte se ani přírodních doplňků stravy s obsahem vitamínů a minerálů. Vaše vlasy se vám za to odvděčí zdravějším vzhledem.

Publikováno: 18. 04. 2021

Kategorie: Móda | Vlasy a účesy

Autor: Adam