Jak nejlépe oslavit Celosvětový den úklidu?

Každou třetí sobotu v září probíhá Celosvětový den úklidu. Hlavní myšlenkou je postavit se globálnímu problému s odpady. A netýká se to jen odpadků poházených venku. Můžete začít hned u sebe doma a omezit odpady tak, že i při úklidu budete využívat např. koncentráty, které naředíte a jedna lahvička tak zastoupí hned několik kusů obalu.

Ráno si dejte dobrou snídani a po ní vyrazte na krátkou procházku do parku nebo do přírody. Vezměte s sebou pytel na odpadky, jednorázové rukavice a seberte cestou odpadky poházené po zemi. Pokud to bude jen trochu možné, roztřiďte je na plasty, papír a směsný odpad. A zkuste takto odpovědně přemýšlet každý den v roce. Až příště vyhodíte papírek a netrefíte koš, zvedněte jej a hoďte do koše pořádně. Každý z nás by měl začít sám u sebe a i tyto malé činy jsou velkým krokem pro nás všechny.

Umyjte okna a hladké plochy rychle a efektivně

id=

Čistá příjezdová cesta, chodníčky a další zpevněné plochy jsou vizitkou každého majitele domu. Spadané listí, kamínky i bláto uklidíte se zdatným pomocníkem v podobě ergonomického zametače Kärcher 2v1 S 4 Twin. Kromě standardních bočních kartáčů na suchý odpad je také vybaven dvěma dalšími bočními kartáči s tvrdšími štětinami na mokrý odpad (mokré listí apod.).

 

www.karcher.cz www.svetcisteni.cz

Publikováno: 14. 09. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam