Poprvé ve fitness centru. Jak na to?

Toužíte po perfektní figuře a rozhodla jste se, že začnete docházet do fitness centra? Pokud jste ve fitku nikdy nebyla, možná vás paralyzovaly obavy z toho, co tam na vás čeká. Strach je přirozený, ale většinou neoprávněný. Prozradíme vám, jak se připravit a na co si dát pozor. Budete-li dodržovat následující doporučení, vaše první návštěva jistě dopadne na výbornou.

Nestyďte se, i ostatní jsou „jenom lidi“

Většina lidí si mylně myslí, že se to ve fitness centru hemží pouze dokonalými těly. Pravda je někde uprostřed. Ve fitness centru samozřejmě narazíte na lidi s ukázkovou postavou, ale stejně tak i na spoustu žen, které jsou na začátku – stejně jako vy. Ve fitcentrech obvykle panuje přátelská atmosféra, takže se nemusíte bát úšklebků a divných pohledů ze strany zkušenějších. Stach vám může pomoct překonat někdo z okruhu přítel, kdo se s vámi do fitka vypraví. Nebudete si připadat sama a lépe překonáte prvotní ostych. Na druhou stranu si ale na přítomnost známé osoby nezvykejte – může se stát, že napříště nepůjde a vy byste to mohla brát jako výmluvu, proč také nejít. Tip: Další hodnotné rady najdete na Fittyn.cz – magazín zdravého životního stylu přináší zajímavé informace nejen o cvičení, ale také o zdravé výživě.

Nechte si poradit od profesionála

Je naprosto logické, že nevíte, jak správně posilovat. Proto se předem informujte, zda ve fitness centru působí osobní trenér. Můžete se poradit s ostatními, ale berte na vědomí, že si přišli také zacvičit a ne ztrácet čas s nováčky. V případě kvalifikovaného trenéra budete mít jistotu, že vám poradí správné techniky. poprve-ve-fitku

Jak se do fitka obléknout?

Poslední tip se týká oblečení. Oblečte se tak, abyste se cítila pohodlně. Nechcete-li se stát středem pozornosti, raději volte méně nápadný outfit. Podstatná je také vhodně zvolená sportovní obuv – otevřené boty, cukle nebo papuče jsou naprosto nežádoucí.

Publikováno: 12. 03. 2016

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: jak správně posilovat | poprvé do fitka | první návštěva fitness centra