Zánět močových cest lze léčit i brusinkami

Zánět močových cest patří k velmi nepříjemným onemocněním a postihuje především ženy. Často i několikrát za život, protože vždy není zcela doléčen. Opakované záněty jsou nejen bolestivější, ale zároveň s sebou přináší i vážné zdravotní potíže. Co je jeho příčinou a jak se proti němu efektivně bránit?

Jak vzniká zánět močových cest?

Zánět močových cest v drtivé většině případů způsobuje bakterie Escherichia coli. Z hodin biologie víte, že se běžně nachází v trávícím traktu, kde žádné zdravotní komplikace. Je součástí střevní mikroflóry, nicméně pokud se dostane do močového měchýře, nastanou komplikace. K přenosu bakterie Escherichia coli dochází zejména následkem špatné intimní hygieny. Zánět však může zapříčinit také snížený příjem tekutin, zadržování močení nebo ochablé svalstvo (např. po porodu nebo při těhotenství).

Jak se zánět močových cest projevuje?

Onemocnění močových cest se naštěstí projevuje typickými příznaky a je lehce odhalitelné. Zánět charakterizuje pocit pálení či řezání při močení, ale také bolest v podbřišku (podobná menstruačním bolestem, ale intenzivnější). Mezi další znaky patří častá potřeba močení, bolesti zad, zvýšená teplota nebo třesavka.

Jak se léčit?

Pokud zánět zpozorujete, navštivte lékaře. Ten vám předepíše antibiotika a klidový režim. Léčbu urychluje také pití vody a čajů, naopak by se pacient měl vyhnout kávě a dalším močopudným nápojům. Velmi efektivní prevencí proti zánětu močových cest jsou také brusinky, které lze konzumovat sušené, ale také v podobě nejrůznějších potravinových doplňků. Mezi ty nejkvalitnější patří přírodní extrakt z brusinek, který vyrábí společnost Naturvita a. s. (jeden z nejvýznamnějších českých producentů potravinových doplňků).

Brusinky léčí záněty močových cest a mají i další pozitivní účinky

Přírodní extrakt z brusinek má blahodárný účinek na močový systém a navíc přispívá k posílení imunity. Kromě toho příznivě ovlivňuje kardiovaskulární systém (prevence proti infarktu). Neobsahuje lepek, konzervanty, syntetická barviva a aromata. Brusinky se prodávají v lékárnách, prodejnách se zdravou výživou, ale také online. Další informace najdete na www.naturvita.cz. brusinky