I vaše koberce mohou být zase jako nové. Jak je vyčistit i bez námahy?

Koberce mají smysl i v moderním bydlení. Dokonce i v místnosti s pěknou plovoucí či jinou podlahou – stačí v ní položit vkusný kusový koberec a interiér okamžitě ožije. Potíže mohou nastat v momentě, kdy je nejvyšší čas jej vyčistit. Propadáte panice a bojíte se, že čištění koberce nezvládnete tak, aby byl ve výsledku srovnatelný se zbrusu novým kouskem? Vaše obavy nejsou opodstatněné, znečištěný koberec není neřešitelný problém.

Proč koberec pravidelně čistit?

Koberec je rozumné čistit pravidelně, a to i tehdy, když na něm nejsou viditelné nečistoty, nedejbože flíčky. Důvodem je fakt, že se nečištěný koberec stává domovem roztočů a dalších mikroorganismů, s nimiž domácnost nechcete sdílet. Pro alergika či osobu se zvýšenou citlivostí je něco takového neakceptovatelné.

Při čištění rozhoduje aktuální stav koberce

Možností, jak vyčistit koberec, je víc než dost. Rozhoduje, zda ho chcete vyčistit celý, anebo jen lokálně – menší či větší skvrnu od kávy, vína, barvy apod. Vždy si můžete vybrat mezi suchou a mokrou cestou – a také mezi ručním a strojovým čištěním. Pokud si nevěříte a neradi byste koberec neodborným čištěním nevratně poškodili, raději se rovnou obraťte na profesionály. Například na čištění koberců Praha – MANIPO. Tento způsob je skutečně bez námahy.

Domácí čištění koberce na sucho

Suché ruční čištění je šetrné a obvykle s dobrým výsledkem. Oproti mokrému čištění při něm nehrozí zničení vláken, takže můžete proces opakovat i několikrát za sebou. Navíc nebudete muset čekat, až koberec uschne – pochozí bude prakticky okamžitě. Přípravky (prášek či pěnu) na suché čištění koberce jsou běžně dostupné v drogerii a zpravidla je stačí aplikovat na důkladně vysátý koberec, nechat je působit, a poté opět vysát. Zafungovat mohou také „babské rady“. Na internetu jich najdete spousty, ale výsledek vám nikdo nezaručí. A kdyby se vám čištění koberce vlastní mi silami přeci jen nepovedlo, stále je tu čistírna koberců Praha MANIPO.

Publikováno: 09. 12. 2021

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam