Domů » Zanedbáváte ústní hygienu? Nemusí se vám to vyplatit!
Zdraví

Zanedbáváte ústní hygienu? Nemusí se vám to vyplatit!

Těžíte z toho, že jste ještě nikdy neměli zubní kaz a nevěnujete zubům pravidelnou péči? Nejste sami, lidí, kteří si zuby umyjí jednou za čas, je velmi mnoho a všichni mají něco společného. Dříve či později se sejdou na zubním oddělení, kde stráví pár „příjemných“ chvil za zvuku zubní vrtačky. Ne nadarmo se říká, že zuby máme jenom jedny a není radno s nimi zahrávat. Dost však bylo promlouvání do duše, pojďme se spolu podívat, jak ochránit zubní sklovinu před nepříjemnými kazy a uchovat si zuby stále tak bílé, jako doposud.

Pravidelné mytí zubů aneb základ ústní hygieny

Zamyslete se, co všechno během dne sníte a podívejte se na složení jednotlivých pokrmů. Budete překvapeni, kolik kyselin a dalších látek, jež mohou ohrozit zubní sklovinu, se nachází právě v tom vašem jídle. Kazům předejdete pravidelným mechanickým mytím zubů, kterým odstraníte zbytky jídel, jež vám mezi zuby zůstaly. To, jak bude péče o vaše zuby kvalitní, ovlivňují tři faktory a to zubní pasta, kartáček a technika mytí zubů. Na pastě rozhodně nešetřete a raději investujte o pár desítek korun více do prověřeného produktu, který zuby skutečně chrání. Výběr kartáčku na moment vynecháme. Co se týče techniky, vzpomeňte si na svá školní léta, kdy jste chodívali na pravidelné kontroly k zubaři. Pamatujete si ještě, jak vám i zbytku vaší třídy hromadně vysvětloval, jak si čistit zuby? Krouživé, příčné i podélné pohyby, na nic z toho nezapomeňte!

Nevíte si rady s výběrem kartáčku?

Nespokojíte-li se s klasickým kartáčkem, pořiďte si elektrický zubní kartáček. Moderní elektrické zubní kartáčky jsou vybaveny mnoha důležitými funkcemi, díky kterým dosáhnete mnohem lepšího efektu, než s obyčejným kartáčkem. Ty lepší zvládají několik stupňů čištění, podle citlivosti zubů a navíc i populární bělení. Široký výběr elektrických nástrojů pro zubní hygienu najdete na levneelektro.cz. Vše z pohodlí domova a za nízké ceny.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!