Yacon: Superpotravina, která vám pomůže s detoxikací i redukcí váhy

Co jsou to superpotraviny a proč zažívají obrovský boom? Jde o potraviny nebo potravinové doplňky bohaté na důležité živiny, vitaminy a minerály. Jsou známé pro své antioxidační účinky, podporu imunitního systému a vůbec pozitivní vliv na lidské zdraví. Většina superpotravin je na Zemi jíž tisíce let a v minulosti je hojně využívaly příslušníci starých civilizací. A mají ještě jedno společné – obvykle rostou v drsných přírodních podmínkách (například vysoké nadmořské výšce, pouštích nebo pralesích, což je nutí zadržovat podstatně více živin než ostatní plodiny. V následujících řádcích vám představíme yacon, jehož kořenové hlízky jsou vysoce ceněny pro vysokou koncentraci inulinu. Pokud jste o superpotravině jménem yacon doposud neslyšeli, nicméně nabízí mnohostranné využití v potravinářské produkci i lékařství. Polysacharid inulin se ve střevě neštěpí na jednoduché cukry a v podstatě beze změn projde až do tlustého střeva, kde zajišťuje perfektní podmínky pro množení přátelských bakterií. Inulin je vhodný pro lidi se zažívacími problémy, diabetiky a osoby s oslabenou imunitou. Obsahem inulinu však výčet pozitiv superpotraviny yacon není kompletní – za zmínku stojí také fruktooligosacharidy v kořenových hlízách. Mají velmi nízkou energetickou hodnotu a jsou jako stvořené pro lidi, kteří dodržují redukční dietu.

Kde prášek z yaconu seženete?

U nás nabízí yacon společnost Naturalis, která garantuje šetrnou výrobu a vynikající původ. Yacon Root Naturalis se pěstuje v panensky čisté přírodě v Peru, kde má ideální podmínky pro svůj růst. Šetrný sběr potravinu nijak neznehodnocuje a zaručuje velmi dobře stravitelný kořen bez obsahu přidaných látek a chemikálií. Samozřejmostí je i správné načasování osetí sklizně.

Detoxikace a efektivnější hubnutí za pár korun

Yacon Root Naturalis, jakožto i všechny ostatní produkty od Naturalis, získal množství tuzemských i zahraničních certifikátů. Zda začnete s detoxikací a zařadíte do svého jídelníčku superpotravinu, která vám pomůže i k lepší váze, je jen na vás. V e-shopu pořídíte balení superpotraviny yacon na cca 3 měsíce za lákavých 209 Kč (cena denní dávky jen 3,1 Kč).

Publikováno: 12. 08. 2015

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: yacon detoxikace | yacon hubnutí | yacon prášek