Podzimní detox je důležitější, než si myslíte. Začněte raději hned!

Jarní detoxikace je téma, o kterém se píše a mluví tak často, že se vrylo pod kůži snad každému. Jinak je tomu s detoxikací podzimní, ta je poněkud neprávem v ústraní. Podzimní měsíce přitom představují vhodnou dobu na kompletní pročištění těla i mysli. Důvody jsou logické – úbytek slunečních paprsků, únava po intenzivně prožitém létu plném dovolených a večírků, návrat do náročnějšího pracovního režimu, změna počasí... Díky detoxikaci však můžete získat zpět ztracenou energii a užít si podzim plnými doušky. Rozhodnete-li se pro podzimní detoxikaci, uděláte dobře. Můžete jedině získat: obrníte se proti podzimní únavě a předejdete melancholickým až depresivním stavům. Detox se zároveň pozitivně projeví i na vaší imunitě, což přijde vhod především v období viróz. Cílem podzimní detoxikace je očištění těla od toxinů, povzbuzení detoxikačních orgánů a celková simulace organismu. Kromě toho, že získáte spoustu energie a posílíte obranyschopnost, se proces projeví také na vašem zažívání.

Jak na to?

Jak na podzimní detox? Alfou a omegou je úprava jídelníčku. Naprostým základem je dostatek čerstvé zeleniny a ovoce. Některé složky naopak stojí za to vyřadit – například nezdravé tuky, bílou mouku, alkohol, červené maso, kofein a cukr v jiné než přírodní podobě. V rámci detoxikačního procesu je vhodné podstoupit i některé procedury, jako jsou saunování, masáže apod. Odpadní látky se z těla vylučují rychleji také při pohybu na čerstvém vzduchu. Přesná pravidla detoxikace však neexistují a u každého funguje něco jiného. Podstatné je, abyste se během ní cítila dobře – např. nemá smysl vyřazovat určitou potravinu a dostat se kvůli tomu do stresu.

Při detoxikaci pomáhají doplňky stravy

Spousta lidí nedá dopustit na doplňky stravy. Dobrou volbou je GRAVIOLA PLUS pro zlepšení normální funkce imunitního systému a ochranu buněk před oxidativním stresem. Přípravek navíc snižuje únavu a vyčerpání. Pro ochranu jaterní tkáně a její regeneraci je vhodný OSTROPEŘEC PLUS ARTYČOK, který navíc podporuje správné trávení, udržuje normální funkci střevního traktu a urychluje celkovou detoxikaci. Oba zmíněné doplňky stravy seženete na www.gigalekarna.cz.

Publikováno: 22. 09. 2018

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: jak detoxikovat organismus | podzimní detoxikace