5 věcí, které by rozhodně neměly chybět ani ve vašem autě

Bez ohledu na to, zda ve svém voze trávíte více času než doma, nebo ho používáte jen občas, byste s sebou měla vozit pár věcí – některé vám zpříjemní jízdu, jiné vás mohou dostat z pořádné šlamastiky. Pro jistotu jsme vytvořili stručný inventář a zahrnuli do něj to nejdůležitější.

1. Alkohol tester

Zbytkový alkohol neboli „zbytkáč“ je zrádný. Spousta lidí usedá za volant v domnění, že jsou naprosto střízliví, a pak se při kontrole nestačí divit. Přitom stačí aktivně používat alkohol tester. Bude se vám hodit vždy, když si dáte bezprostředně před jízdnou malé pivo k obědu nebo v předvečer jízdy „zapaříte“ na baru.

2. Kamera do auta

Důvodů, proč si pořídit autokameru, se nabízí víc než dost. Kamera do auta podá věrohodné svědectví o sporné situaci – záznam vám poslouží jako důkazní materiál. Stejně dobře poslouží při hledání pachatele, který se na vašem autě vyřádil v době vaší nepřítomnosti a stejně svědomitě dohlédne na zákonnost úkonů veřejných činitelů. Některé modely pak dokonce usnadňují couvání, detekují radary apod.

3. Autorádio

S hudební kulisou se řídí mnohem příjemněji než bez ní, ale co když nejste spokojená se stávajícím autorádiem? Není nic jednoduššího než ho vyměnit a sofistikovanější model. Moderní 2DIN autorádia opatřená velkým displejem vnáší do multimediální zábavy úplně nový rozměr. Především umožňují bezdrátovou komunikaci s chytrým mobilním telefonem!

4. Svítilna

Situaci, kdy si posádka potřebuje „na něco“ posvítit, hravě vyřeší nouzová svítilna. Pokud ji ve svém voze nemáte, vyhraďte jí čestné místo. Vážně se vám může hodit.

5. Startovací kabely

Nespoléhejte se na svou zánovní autobaterii. I ta se může v ten nejnevhodnější okamžik vybít a dostat vás do pořádné šlamastiky. Díky startovacím kabelům vás z ní vytáhne jakékoliv projíždějící auto.

Publikováno: 16. 10. 2020

Kategorie: Pro ženy - řidičky

Autor: Adam