Toužíte po větším bydlení, ale nechcete se stěhovat? Vyzkoušejte tyto interiérové „lifehacky“

Mít kolem sebe mnohem více prostoru, to je přání naprosté většiny obyvatelů menších bytů. Je to i váš případ a řešíte, co s tím? Možná byste se měla přestěhovat do většího, ale podlahová plocha vám docela dobře vyhovuje, což ostatně platí i o adrese. Anebo je zkrátka větší bydlení nad vaše finanční možnosti? Pak neshánějte krabice a stěhováky a raději se pusťte do úprav, díky kterým se interiér opticky zvětší. Následující tipy skutečně fungují!

Mějte na očích jen to, co potřebujete

Projděte se po bytě a schovejte všechny věci, které máte na poličkách, komodách a dalších exponovaných místech jen proto, aby lapaly prach. Budete se divit, kolik elementů zmizí a jak se změna projeví na vnímání interiéru.

Pověste závěsy výše

A nejen závěsy, výše byste samozřejmě měla pověsit také záclony. Prostor bude díky nim vypadat mnohem větší. Pokud navíc zvolíte dramatičtější vzor, strhne na sebe pozornost a celek bude vypadat ještě o něco působivěji.

Pořiďte si menší nábytek

Doby, kdy interiérům vévodily obrovské skříně a ještě větší obývací stěny, jsou vzpomínkou na minulost. Tedy alespoň v menších bytech, které přímo volají po malém a ještě menším nábytku. Na nedostatečný výběr si rozhodně stěžovat nebudete – na nábytek kompaktních rozměrů natrefíte ve všech směrech bytového designu.

Zdi vymalujte neutrální barvou

Alfou a omegou optického zvětšování prostoru jsou barvy. A protože zdaleka největší plochu zabírají zdi, věnujte jim dostatečnou pozornost – dobrou volbou jsou neutrální tóny a sázkou na jistotu ultra-bílá.

Využívejte potenciál každého koutu

V malém bytě není místa nazbyt, ale ani tak z něj většina lidí nevyužije maximum. Byť se vám na první pohled zdá, že možnosti zařizování jsou velmi omezené, opak je pravdou – myslete vertikálně a zaměřte se na atypická zákoutí. Šikovný truhlář vám do nich navrhne police, nebo rovnou vestavěnou skříň.

Publikováno: 26. 10. 2020

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam