Domů » Toužíte po větším bydlení, ale nechcete se stěhovat? Vyzkoušejte tyto interiérové „lifehacky“
Bydlení

Toužíte po větším bydlení, ale nechcete se stěhovat? Vyzkoušejte tyto interiérové „lifehacky“

Mít kolem sebe mnohem více prostoru, to je přání naprosté většiny obyvatelů menších bytů. Je to i váš případ a řešíte, co s tím? Možná byste se měla přestěhovat do většího, ale podlahová plocha vám docela dobře vyhovuje, což ostatně platí i o adrese. Anebo je zkrátka větší bydlení nad vaše finanční možnosti? Pak neshánějte krabice a stěhováky a raději se pusťte do úprav, díky kterým se interiér opticky zvětší. Následující tipy skutečně fungují!

Mějte na očích jen to, co potřebujete

Projděte se po bytě a schovejte všechny věci, které máte na poličkách, komodách a dalších exponovaných místech jen proto, aby lapaly prach. Budete se divit, kolik elementů zmizí a jak se změna projeví na vnímání interiéru.

Pověste závěsy výše

A nejen závěsy, výše byste samozřejmě měla pověsit také záclony. Prostor bude díky nim vypadat mnohem větší. Pokud navíc zvolíte dramatičtější vzor, strhne na sebe pozornost a celek bude vypadat ještě o něco působivěji.

Pořiďte si menší nábytek

Doby, kdy interiérům vévodily obrovské skříně a ještě větší obývací stěny, jsou vzpomínkou na minulost. Tedy alespoň v menších bytech, které přímo volají po malém a ještě menším nábytku. Na nedostatečný výběr si rozhodně stěžovat nebudete – na nábytek kompaktních rozměrů natrefíte ve všech směrech bytového designu.

Zdi vymalujte neutrální barvou

Alfou a omegou optického zvětšování prostoru jsou barvy. A protože zdaleka největší plochu zabírají zdi, věnujte jim dostatečnou pozornost – dobrou volbou jsou neutrální tóny a sázkou na jistotu ultra-bílá.

Využívejte potenciál každého koutu

V malém bytě není místa nazbyt, ale ani tak z něj většina lidí nevyužije maximum. Byť se vám na první pohled zdá, že možnosti zařizování jsou velmi omezené, opak je pravdou – myslete vertikálně a zaměřte se na atypická zákoutí. Šikovný truhlář vám do nich navrhne police, nebo rovnou vestavěnou skříň.

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!