Vybruslete si perfektní postavu

Trápí vás nadváha a povolené svalstvo? Vysedávání u televize vaší postavě rozhodně nepomůže! Pokud vám však rotoped a drastické diety nahání hrůzu, spojte příjemné s užitečným a začněte sportovat. Ideální aktivitou, u které se nejen pobavíte, ale zároveň shodíte přebytečná kila a zformujete postavu, je in-line bruslení. Tento poměrně mladý sport je rok od roku populárnější a pokud ho vyzkoušíte, nebudete si chtít brusle sundat. Bruslení rovnoměrně zatěžuje celé tělo a je tak perfektní alternativou k nudnému a vyčerpávajícímu cvičení v posilovně. Každoročně u nás vznikají spousty kilometrů nových asfaltových stezek, které k bruslení přímo vybízí.

Buďte in-line

Zapomeňte na oldschoolové kolečkové brusle, na kterých drandili naši rodičové a pořiďte si stylové „inlajny“, které skvěle vypadají a udělají z jízdy opravdový zážitek. V případě, že jste na bruslích nikdy nestály, budou pro vás nejvhodnější fitness, případně rekreační in-line brusle. Fitnessky jsou pohodlné a vhodné na kondiční jízdu či středně dlouhé tréninky. Bota je vyšší a pohodlná, kolečka mají obvykle průměr od 84 do 100 mm. Brusle pro rekreaci jsou ideální volbou pro úplné začátečníky a jsou pro ně typická menší kolečka (76 – 84 mm) a snížený rám. Díky tomu mají tyto brusle nižší těžiště a jsou schopny okamžitě reagovat na podněty a snáze zatáčet.

Myslíte to s bruslením vážně?

Máte již dost jezdeckých zkušeností a přestala vás bavit rekreační či fitness jízda po městské zástavbě či asfaltových stezkách? Pořiďte si specifické inline brusle a ukažte ostatním, že to s bruslením myslíte vážně. Velmi oblíbené jsou tzv. speed brusle, které dokáží vyvinout značnou rychlost. Nízká bota, dlouhá rám a čtyři velká kolečka s vámi absolvují nekonečné maratóny plné rychlé jízdy. Láká-li vás U-rampa či jiné překážky ve skateparku, vyberte si street brusle, pro které jsou typická menší tvrdá kolečka a pevná bota.

Široký výběr vysoce kvalitních bruslí koupíte v e-shopu heliasport.cz, který provozuje společnost Helia Trade s.r.o. Trojice bývalých závodních lyžařů, bratrů Kestlových, provozuje síť specializovaných kamenných prodejen s vynikajícím sportovním vybavením předních světových výrobců. Ochotný kvalifikovaný personál je připraven pomoci každému, kdo si s výběrem neví rady.

Publikováno: 02. 07. 2012

Kategorie: Zdraví

Autor: Adam

Tagy: aggresive brusle | bruslení | fitness brusle | in-line brusle | inline | inline brusle | speed brusle