Vzhůru do hor! Poznejte vrcholky českých pohoří!

Hory jsou velmi často spojovány s plánováním zimní dovolené. Zasněžené kopce, fronty na vlek a horký grog, který v dojezdové zóně slouží jako taková menší odměna za bezchybné sjetí dané sjezdovky. Hory však nemusí být vždy jen o sněhu a nízkých teplotách. Poznejte zdejší prostředí i v teplejších měsících a odhalte co vrcholky českých hor návštěvníkům nabízejí, aniž by bylo zapotřebí sebou brát vybavení k lyžování. Pro inspiraci předkládáme tři turisticky vyhledávané oblasti, do kterých se návštěvníci rádi vracejí.

Malá Morávka nenápadnou destinací

Malá Morávka je obcí, která v zimní sezóně nabízí celou řadu lyžařských aktivit, ovšem nápor turistů neutichá ani v dalších měsících. Naopak se do této oblasti sjíždí nadšenci do pěší i cykloturistiky. Jedná se o bývalou hornickou obec ležící na pohraničí mezi Slezskem a Moravou. V dostupné vzdálenosti se nacházejí vyhlášené horské lázně, naučné stezky, vodopády, rozhledny a spoustu dalších neméně zajímavých míst, které stojí za vaší návštěvu. Ubytování v Malé Morávce okouzlí svou pohádkovou atmosférou a skvělou vybaveností a navíc za velice sympatické ceny.

Srdce Šumavy - to je Kvilda

Pokud bychom hledali nejvýše položenou a zároveň nejchladnější obec v České republice, tak by se právě Kvilda stala absolutním vítězem. Nachází se asi 20 kilometrů od Vimperku směrem k pohraničí s Bavorskem. Kvilda patří mezi vyhledávané rekreační lokality. Své návštěvníky láká nádhernou přírodou po celý rok. Zimní sezóna jednoznačně patří Ski areálu Kvilda, jakmile se však chladné klima dá na ústup, celá oblast se promění v důležitou křižovatku cyklotras a značených turistických tras pro pěší toulky a pochody. A co vy? Pokud chcete obec navštívit ještě než bude zahájena zimní sezóna, rezervujte si pobyt na Kvildě na portálu Hotel.cz za zvýhodněnou cenu.

Krušné hory pro rodiny i kamarády

Když se řeknou Krušné hory, určitě se vám vybaví jejich nejvyšší vrchol, kterým je Klínovec. Jeho poloha nedaleko hraničního přechodu z něho dělá atraktivní volbu i pro zahraniční klientelu. Ta si pochvaluje především nadstandard poskytovaných služeb a výbornou kuchyni za nesrovnatelně nižší cenu. V zimě se Klínovec stává epicentrem sjezdařů a od jara do podzimu se pak tamní cesty proměňují v cyklostezky a pěší pochody. Dovolená v Krušných horách vás okouzlí v libovolnou roční dobu.

Publikováno: 05. 09. 2020

Kategorie: Cestování a dovolená

Autor: Adam