Co s prasklým autosklem? Oprava je nutná, hrozí nehoda i pokuta

Prasklé autosklo může být velmi nebezpečné. Snižuje viditelnost, což může mít za následek, že řidič nedokáže včas reagovat na situace na silnici. Také může způsobit, že se dovnitř auta dostane vítr, který působí rušivě a povede k tomu, že řidič ztratí koncentraci. Kromě toho prasklé autosklo zvyšuje riziko úrazu - pokud se rozletí na kousky, může dojít ke zranění řidiče, posádky či ostatních účastníků provozu.

Co když autosklo praskne kvůli odraženému kamínku?

V ideální situaci se vám podaří zastavit viníka, který odrazil kamínek. Pokud tak učiníte a viník přizná svou vinu, bude vám oprava čelního skla proplacena z jeho povinného ručení. Nicméně, v drtivé většině případů se nestihnete ani podívat, od jakého vozidla se kamínek odrazil, a tak si budete muset opravu čelního skla uhradit sami, nebo si ho necháte uhradit z vašeho havarijního pojištění.

S opravou autoskla nemeškejte

Neodkládejte výměnu čelního skla na později. Když se o to nestaráte, může to způsobit starosti, zdražení opravy, a dokonce i ohrožení vašeho života. Každá prasklina, i ta sebemenší, se s časem může zvětšit vlivem nárazů větru, nečistot a teplotních výkyvů. Proto je nezbytné provést opravu co nejdříve, abyste se vyhnuli výměně celého skla a případným dalším vysokým nákladům.

Za prasklé autosklo hrozí pokuta i body

Pokud je prasklina v čelním skle vašeho vozidla menší než 2 centimetry a neleží v oblasti zorného pole řidiče, můžete to dočasně řešit pomocí průhledné lepicí pásky. Ta zabrání vniknutí vody a nečistot do praskliny. Navíc jako izolační vrstvu můžete použít papír nebo celofán. Nicméně, pokud je prasklina větší než 2 centimetry a leží v oblasti zorného pole řidiče, neměli byste v tomto vozidle nikam jezdit - výměna autoskla je nezbytná, aby byl vůz ve způsobilém technickém stavu. Za jízdu s prasklým čelním sklem hrozí pokuta až 10 000 Kč a pět trestných bodů.

S opravou autoskla vám pomůže Autosklo S.O.S.

Jestliže hledáte profesionály v oboru se skelnými díly, obraťte se na Autosklo S.O.S. Odborníci se v oboru pohybují přes 15 let a používají pouze originální skla světových značek. Jejich dlouholeté zkušenosti s výměnou všech druhů autoskel a skel na míru jim umožňují řešit opravy autoskla rychle a bez problémů – a cca 99 % autoskel je vždy skladem. Nedílnou součástí služeb je také pneuservis. Autosklo S.O.S. provádí prohlídku vozu a rozpočet opravy zdarma. Firma dokáže kompletně vyřídit pojistnou událost (opět zdarma). Kromě samotné výměny autoskla nabízí bezplatné vyčištění interiéru suchou i mokrou metodou.

Publikováno: 23. 12. 2022

Kategorie: Pro ženy - řidičky

Autor: Adam