Domů » Zařizujeme jídelní kout
Bydlení

Zařizujeme jídelní kout

Součástí každého bydlení je nejen místo, kde pokrmy připravujeme, ale také to, kde je s těmi nejbližšími konzumujeme. V menších bytech tuto funkci plní kuchyně s kompaktním jídelním koutkem a obyvatelé rozlehlejších obydlí své chuťové buňky ukájí v samostatných jídelnách. V drtivé většině případů však kuchyně a jídelny využíváme i jinak. Vedle obývacího pokoje jde o nejlepší místo k pohodovému posezení u kávy či skleničky něčeho ostřejšího. Abychom se však v kuchyni nebo jídelně cítili opravdu pohodlně, měli bychom věnovat dostatek pozornosti výběru nábytku.

Navštívili jsme internetový obchod www.nabytekmirek.cz, který provozuje český výrobce a prodejce nábytku z masivu. Firma Nábytek Mirek funguje již dvacet let a využívá to nejkvalitnější dřevo. V nabídce nechybí rustikální a provensálský nábytek, který vaše bydlení provoní historií, ale ani exkluzivní kousky v nadčasovém provedení. Dřevo je mnohem příjemnější a reprezentativnější než umělé materiály a kovy a má i mnohem delší životnost.

Vybíráme jídelní set aneb který je ten pravý?

Toužíte po sladěném kompletu a nechcete ztrácet čas výběrem stolu a židlí, které se prodávají samostatně? V tom případě se orientujte na jídelní sety.
Nabízené sestavy jsou k mání v několika barevných odstínech a stoly lze vyrobit v různých rozměrových provedeních. Vybrat si můžete i čalounění židlí a to tak, aby korespondovaly s ostatním vybavením. Nábytek Mirek vyrábí menší i větší sety a na své si tak přijde opravdu každý.

Proč jsou dřevěné stoličky nejlepší volbou?

Pokud vám nabízené sety z nějakého důvodu nevyhovují, vyberte si nábytek samostatně. Výběr stoliček i stolů je opravdu pestrý a jistě nakonec najdete takové kousky, které půjdou ruku v ruce s vaším vkusem. A proč do jídelního koutku zvolit právě dřevěné židle a nikoliv ty kovové nebo z jiného materiálu? O reprezentativních vlastnostech dřeva jsme se již zmínili a další devizou je stabilita. Ať už si vyberete kterýkoliv typ (v nabídce je jich více než 20), vždy se můžete spolehnout na perfektní vlastnosti dubového dřeva, které je ošetřeno nezávadným přírodním olejem.
Dřevěná stolička
Dřevěná stolička

Stůl – základ každé jídelny

Nadpis hovoří za vše. Stůl je dominantním prvkem každého jídelního koutku a jídelní stoly z masivu patří budou v kurzu i za několik desítek let. Vedle robustních kousků se nabízí štíhlejší a velmi elegantní stoly a to v obdélníkovém i kulatém provedení. Velmi zajímavá je i kombinace dřeva a skla, která se hodí nejen do jídelny, ale také do obývacího pokoje. Velikost volte v závislosti na počtu pravidelných stravníků a samozřejmě i s ohledem na dispozice bydlení. Nezapomeňte, že k pohodlnému stolování je zapotřebí alespoň 60 centimetrů na šířku a 40 centimetrů do hloubky.

Jídelní stůl

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!