Vybíráte hodinky pro svého přítele?

Hodinky jsou vděčným dárkem pro každého muže. Pro mnohé z nich nejsou hodinky jen přístrojem ke sledování času, ale zároveň také šperkem. Opravdoví nadšenci o své hodinky pečují a udržují je v perfektním stavu. Vybrat muži ty správné není úplně jednoduché. Designem se musíte trefit přesně do jeho vkusu, a navíc by měly hodinky být perfektní po technické stránce. Aby pro vás byla volba jednodušší, máme pro vás pár rad, díky kterým seženete ideální hodinky pro muže.

Jaké typy hodinek existují?

V první řadě rozlišujeme hodinky podle toho, pro koho jsou určeny. Pánské hodinky bývají robustnější než jemné dámské. Hodinky pro děti se vyznačují velkým přehledným ciferníkem a odolnými materiály. Dále dělíme hodinky podle typu strojku. Z dávných dob si stále drží kouzlo mechanický strojek. Protože je však obtížné jej správně vyrobit a seřídit, jsou hodinky s tímto strojkem poměrně drahé. Dostupnější variantou je modernější quartzový (bateriový) strojek. Vyrábí se od roku 1969, na trh ho uvedla japonská firma Seiko. [caption id="attachment_5798" align="aligncenter" width="500"] Pánské hodinky Casio G-Shock GA-100CM-5A Foto: brasty.cz[/caption] Nejnovějším typem jsou tzv. chytré hodinky, které vedle měření času fungují jako krokoměr, jsou vybavené kalkulačkou, upozorňují na příchozí SMS a hovory apod. Designem se výrazně liší od tradičních hodinek, sportovci a technologičtí nadšenci si je ovšem nemohou vynachválit. Hodinky lze dělit i podle zaměření. Jiné hodinky se vyrábějí pro vojáky, jiné pro piloty či potápěče. Hodinky se liší použitými materiály, velikostí ciferníku, voděodolností. Některé hodinky ukazují kromě času i aktuální datum a lze na nich nastavit budík.

Vybírejte na míru

Jednomu sednou sportovní hodinky g-shock, jinému sedne spíše něco elegantnějšího. Aby byl obdarovaný muž se svými novými hodinkami doopravdy spokojený, musíte je vybírat přesně podle jeho vkusu. Vy byste přece také nebyla spokojená, kdybyste od muže dostala kabelku, která vůbec neladí se stylem vašeho oblékání. Dobře si uvědomte, jaké má váš přítel preference, nebojte se je sepsat na papír. Pokud si v něčem nejste jistá, zkuste na toto téma navést rozhovor a nenápadně vyzvídat. Nebojte se, že vás přítel prokoukne. Muži jsou přece v těchto ohledech trochu natvrdlí a z nepatrných náznaků si nikdy nic nevyvodí. Určitě byste měla vědět:
  • Jestli přítel preferuje klasické hodinky s ručičkami nebo digitální
  • Pro jakou příležitost budou hodinky určeny, podle toho zohledníte voděodolnost
  • Zda chce přítel kožený, ocelový, silikonový či plastový řemínek
  • Jakému strojku dává přednost – quartzovému či mechanickému?
  • Má oblíbeného výrobce hodinek? Kterého?
V některých ohledech se pravděpodobně budete muset řídit také svými finančními možnostmi. Hodinek ovšem existuje tolik, že určitě zvládnete nějaký kompromis, se kterým bude spokojen přítel i vaše peněženka.

Nechte si poradit

Pěkné hodinky za velmi slušnou cenu se dají pořídit na internetových obchodech. Pokud si nejste s výběrem jistá, bude však lepší, když jako první zamíříte do některé kamenné prodejny, kde vám zkušení prodavači rádi pomohou. Řekněte jim, jaká máte od hodinek očekávání a oni se vám pokusí najít ty nejvhodnější. Pravděpodobně vám dají několik tipů v různých cenových relacích. Jestli váš přítel vyznává sportovní styl, vyberte mu hodinky z kolekce G-shock od osvědčené značky Casio, určitě bude nadšený. [caption id="attachment_5799" align="aligncenter" width="500"] Digitální pánské hodinky Casio G-Shock GW-B5600BC-1 Foto: brasty.cz[/caption] Nabídku hodinek si nechte v klidu projít hlavou. Pokuste se najít na internetu vhodnou diskuzi nebo tematickou skupinu na Facebooku a zeptejte se na názor hodinkových nadšenců. Bude pro ně radostí podělit se o vlastní zkušenosti. Nebojte se hodinky porovnávat také sama. Berte v potaz všechny výhody a nevýhody.

Publikováno: 04. 02. 2020

Kategorie: Móda

Autor: Adam