Vybíráme mrazničku a mikrovlnnou troubu

Zařizujete-li si bydlení, určitě se nevyhnete nákupu mrazničky a mikrovlnné trouby. Tato zařízení sice mají poněkud protikladné funkce, ale v moderní domácnosti rozhodně nesmí chybět. Pokusili jsme se pro vás sestavit několik rad a doporučení, které by vám mohly usnadnit nákup. Tady je máte.

Jak vybrat mrazničku

Bude se vám to zdát úsměvné, ale hlavní roli při výběru mrazničky hrají její rozměry. Pamatujte, že do příliš kompaktní mrazničky mnoho potravin neuložíte, ale poloprázdná mraznička gigantických rozměrů taky není to pravé ořechové. Nejen, že zabere příliš mnoho místa, ale zároveň se přeplatíte za její provoz. Když už jsme u úspornosti, vybírejte modely, které jsou označeny třídami A++, A+ nebo A. Budete si také muset vybrat typ skříně. Trhuhlicový mrazák je ideální pro skladování velkých kusů potravin, ovšem za cenu nižší přehlednosti. Pokud si vystačíte s menším objemem, rozhodně sáhněte po mrazničce se šuplíky a policemi. Nebudete se tak muset v mrazničce dlouze přehrabovat a ihned najdete to, co hledáte. Z funkcí by nemělo chybět supermrazení a nenámrazový systém.

Jak vybrat mikrovlnnou troubu

Přemýšlet se vyplatí i při nákupu mikrovlnné trouby. Vzhledem k velkému množství variant si musíte ujasnit, co od nové mirkovlnky čekáte. Vystačíte si se základními funkcemi nebo hledáte model, který zvládá i ohřev několika pokrmů najednou? Kromě klasických monofunkčních přístrojů jsou totiž k mání i bifunkční (s grilem) a trifunkční (ohřev horkým vzduchem) mikrovlnné trouby. Rozhodnete-li se do trouby investovat vyšší částku, budete si moct užívat mnoho zajímavých funkcí jako je plánovaný start/stop, udržování jídla v teplém stavu nebo automatické rozmrazování na základě hmotnosti a typu potraviny. Moderní mikrovlnky toho umí opravdu hodně a je jen na vás, jestli se jejich potenciál rozhodnete využít, nebo si vystačíte s levnou monofunkční variantou s manuálním ovládáním. A rada na závěr? Zohledněte i hmotnost – těžké mikrovlnné trouby se totiž nedají zavěsit na stěnu a není pro ně vhodná ani police.