Domů » Nejlepší Vánoční dárek? No přece našlapaná herní konzole PlayStation 5! Anebo Xbox Series X?!
Sexy elektronika

Nejlepší Vánoční dárek? No přece našlapaná herní konzole PlayStation 5! Anebo Xbox Series X?!

Koronavirus Vánoce nezastaví a stejně jako vloni není od věci zapojit mozkové závity v dostatečném předstihu. Proč? Třeba proto, aby se na vás dostalo. Kurýři budou mít plné ruce práce a skladové zásoby zboží nejsou nevyčerpatelné. V případě očekávaných herních konzolí – PlayStationu 5 a Xbox Series X – nemůže být pochyb o tom, že půjde o horké zboží, které se u prodejců příliš dlouho neohřeje. Ale která z mašinek je lepší volbou? Záleží na úhlu pohledu.

Sony ohledně vývoje páté generace legendární herní konzole PlayStation 5 poněkud mlžilo, a byť bylo jasné, že dorazí letos ke konci listopadu, ani z březnové prezentace si hráči neodnesli více než hrubou představu. Microsoft byl sdílnější a s propagací Xbox Series X začal již na sklonku minulého roku. Sony vyčkávala až do června, kdy představila rovnou dvě varianty.

Kromě klasické verze (s optickou mechanikou) bude prodávat také PlayStation 5 digital edition, tedy čistě digitální variantu. Zařízení si vysloužilo přezdívku „nejlevnější plnohodnotná konzole nové generace“. S cenově dostupnějším sourozencem však vyrukoval i konkurent. Sněhobílý Xbox Series S je dostatečně výkonný, ale výrazně levnější.

Při pohledu na hardwarové specifikace má navrch Xbox, nicméně PlayStation kontruje nabídkou exkluzivních titulů, a navíc extrémně rychlým SSD diskem. Otázka tak zní – dokáže Microsoft zabodovat i v tomto směru? Momentálně láká především na Assassin’s Creed Valhalla, The Medium nebo DIRT 5.

Tak či onak – Oba herní svatostánky jsou určeny pro nejnáročnější hráče a ve všech směrech poráží předchozí generace. Pokud se konzoli chystáte pořídit jako dárek pod stromeček, s přihlédnutím k pořizovacím cenám obou zařízení je vhodné položit nenápadnou otázku přímo nic netušícímu šťastlivci, který si ji rozbalí.  Něco nám říká, že letošní Vánoce budou „best ever“!

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!