V zastřešeném bazénu se budete moct koupat i na jaře a v zimě

Mít na zahradě vlastní bazén je neskutečně praktické. Ještě před deseti, dvaceti lety nám nezbývalo, než se v horkých letních dnech uchýlit na přeplněné koupaliště, plovárnu nebo k rybníku. Zahradní bazény (tedy ty, ve kterých by se dalo udělat pár temp), byly poměrně drahé a ne každý si je mohl dovolit. Situace se však obrátila o sto osmdesát stupňů a Česká republika dnes patří mezi evropské „bazénové velmoci“. Zahradní bazén je nedílnou součástí téměř každé zahrady a nepochybujeme o tom, že ho máte i vy. Chcete-li si ho však užívat mnohem déle, nechte si ho zastřešit. Prozradíme vám i další výhody, které vám zastřešení přinese!

  • Zastřešení bazénů je výhodné z mnoha důvodů a tím nejpodstatnějším je samozřejmě delší koupací sezóna. Voda v zastřešeném bazénu má stálejší teplotu a je vhodná ke koupání i během jarních nebo podzimních měsíců.
  • Neméně důležitá je i její vyšší hygienická kvalita. Na zakrytou vodní plochu nepadají listy ze stromů, prach ani pyl. Nemnoží se v ní nebezpečné bakterie a ušetříte tak za drahou bazénovou chemii. A samozřejmě i za čas, který byste museli strávit mechanickým čištěním.
  • Dalším aspektem je bezpečnost. Máte-li děti nebo domácí mazlíčky, kteří se volně pohybují na zahradě, oceníte ji o to víc. Do zakrytého bazénu nespadnou a vy si můžete konečně oddechnout.
  • Zastřešení se dodávají s bočním vstupem, který je nezbytný především pro osoby se sníženou pohyblivostí. Boční vstup se hodí i za nepříznivého počasí – není třeba odsouvat celé segmenty a nedojde k úniku tepla.

Pokud jsme vás přesvědčili, měli bychom vás nasměrovat i na někoho, kdo nabízí široký výběr variant a to v perfektních technickém provedení a z kvalitních materiálů. Vsaďte na společnost MIJA-THERM, která nabízí také zasklívání balkónů, stínící techniku, izolaci oken či přístavby a zasklívání lodžií. Více se dozvíte na webu mija-t.cz.

Foto: mija-t.cz

Publikováno: 06. 06. 2013

Kategorie: Bydlení

Autor: Adam

Tagy: výhody zastřešení bazénů | zastřešení bazénu