Kouření se už dávno nenosí

Doba, kdy byla cigareta v ženských ústech trendy, je dávno ta tam a dnešní společnost na kuřačky pohlíží zcela opačně. Pokud závislost na takzvaných „rakovinotvorných tyčinkách“ nevyhnula i vám, ale rády byste se ji nadobro zbavily, máme pro vás řešení. Důvodů, proč okamžitě přestat s kouřením, je celá řada. Není to jen zvýšené riziko rakoviny, ale i celkový negativní dopad na organismus a v neposlední řadě ztráta svobody. Kouřením trpí vaše pleť, vlasy a zcela se mu podřídí váš biorytmus. Pokud stále váháte, zamyslete se nad tím, proč vás váš partner stále méně líbá. Žluté zuby a zapáchající dech ho pravděpodobně příliš nepřitahují.

Jak skončit s kouřením

Někteří kuřáci skončí s kouřením ze dne na den. Tento způsob je zdaleka nejefektivnější a nejzdravější, podmínkou však je opravdu silná vůle. Lidé, kteří svůj zlozvyk utnou takovým způsobem, se zpravidla stanou velkými odpůrci kouření a cigaretu nemohou ani cítit. Pokud se vaše tělo s nedostatkem nikotinu, nesmíří, můžete závislost usměrnit nikotinovými náplastmi. I ty ale nejsou ultimátním řešením, podstatnou roli totiž hraje i samotný akt kouření, který kuřák postrádá ze všeho nejvíc. Ten může kompenzovat takzvaná elektronická cigareta.

Když kouřit, tak zdravě

Elektronické cigarety vymysleli Číňané v době konání OH v Pekingu. Podstatou je vypařování speciální tekutiny e-liquid, která obsahuje nikotin. Ten se do těla dostane v čisté formě, bez karcinogenních příměsí. Odpadní látkou není nic jiného, než čistá pára. E cigareta vypadá téměř identicky, jako klasická cigareta a na první pohled ji nepoznáte. Je nejen zdravější, ale i ekonomičtější. Pomineme-li počáteční investici do zařízení, vyjde nás z dlouhodobého hlediska e liquid mnohem levněji, než běžné cigarety. Zdraví máte ve vlastích rukou a je jen na vás, jak s ním naložíte. Chcete-li přestat s kouřením, mohla by vám elektronická cigareta pomoci.