Domů » Svatba v létě: Proč se nejvíce obřadů odehrává v tomto období?
Praktické rady Šperky

Svatba v létě: Proč se nejvíce obřadů odehrává v tomto období?

Chvíle, kdy si zamilovaný pár řekne pověstné „ano“ a vstoupí do svazku manželského, patří k nejkrásnějším okamžikům v životě. Ale aby byla svatba dokonalá, respektive přesně podle představ a přání nevěsty a ženicha, předchází ji důkladné plánování. A samozřejmě i vhodné načasování. Tak proč se cca 80 % obřadů odehrává v létě, které – z čistě praktického hlediska – nabízí oproti ostatním obdobím nejméně výhod?

Nevýhody letní svatby

Radnice jsou plné a rezervace termínu bývá komplikovaná. To samé platí i o restauracích, které během letní sezóny praskají ve švech. Kapely nemají čas a svatebčané nejsou příliš nadšení z dusného počasí, které je často narušeno přeháňkami… Tak proč se i navzdory zjevným nevýhodám nekoná více svateb i v ostatních ročních obdobích?

Odpověď hledejte v tradici. V dávných dobách bylo léto symbolem úrody a hojnosti. Navíc bylo teplo a světlo dlouho do noci, což je argument, který v dnešní době techniky příliš neobstojí…

Neberte to tak, že vás chceme od letní svatby odradit – i ta se samozřejmě může povést na výbornou. Tím spíš, pokud si dáte opravdu záležet na přípravách a nepodceníte žádné detaily. Alfou a omegou je včasná rezervace obřadu a místa hostiny – předejdete nepříjemným komplikacím, kdy na vás zbude jen několik termínů.

Krásné snubní prsteny připomínají svatbu po celý život

Na závěr jsme si nechali tip pro páry, které ještě nemají svatební prsteny. Tyto artefakty vám na rozdíl od svatebního dortu a ostatních věcí zůstanou a budou vám neustále připomínat, že vedle sebe máte milujícího partnera.

Nás zaujaly snubní prsteny u známého českého prodejce Klenota. V nabídce najdete snubáky z bílého, žlutého i růžového zlata – levnější i luxusní s kvalitními diamanty a jinými drahokamy. Prodejce je na trhu od roku 2009 a má provozovnu v rámci Centra zlatníků na Praze 1. Zde si můžete prstýnky prohlédnout a vyzkoušet.

prsteny-snubni-klenota

Tak ať se vaše letní svatba vydaří tak, jak si přejete!

Štítky

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!