Hubnutí, které má smysl

Připadáte si neatraktivní a ráda byste se zbavila přebytečných kilogramů, které vám zbyly jakožto vzpomínka na loňské Vánoce? Pokud jste již vyzkoušela všechny „prověřené“ a „zaručené“ přípravky, ale výsledek se nedostavil, pravděpodobně na to budete muset trochu jinak. Nechceme zpochybňovat kvalitní doplňky stravy, které mohou významně urychlit proces spalování tuků, ovšem ne nadarmo se říká, že nejlepší dieta je nežrat :-) Pozor, rozhodně vás nechceme nabádat k drastické dietě, v rámci které budete konzumovat vatu. Možná by tedy bylo vhodnější přeformulovat ono známé moudro na „nepřejídat se“. Ani to se ovšem neobejde bez celkové změny životosprávy.

Nechte si sestavit zdravý jídelníček na míru

Zhubnout není nemožné a to dokonce ani o několik desítek kilogramů za rok. Chcete-li si však váhu udržet a zabránit jojo efektu, budete se muset řídit pravidlem „všeho s mírou“. Základem je vyvážený jídelníček, který obsahuje všechny nezbytné složky. Na internetu jich sice koluje spousta, ale nejlépe uděláte, když se obrátíte na výživového poradce nebo dietologa. Odborníci vám složí mnohem efektivnější a zdravější jídelníček než anonymní rádce někde na fóru.

Pohyb je základ

Zmínili jsme se o změně životosprávy a ta samozřejmě nesouvisí pouze s tím, co jíme, ale také s dostatkem pohybové aktivity. Pokud vám to časové možnosti dovolují, začněte se věnovat nějakému sportu. Možností je skutečně mnoho a jistě najdete aktivitu, která vás bude bavit. Když už nic jiného, alespoň se čas od času vydejte na delší procházku v parku.

Hlavně myslet pozitivně

Někdo říká, že ideálním nástrojem na hubnutí je hypotéka na byt a nízký příjem, ale opak je pravdou. Stresem si zhubnout lze, ale mnohem zdravější je pozitivní přístup. Radujte se z drobností a neberte život tak vážně. Uvidíte, že se vám bude hubnout mnohem lépe. Zřiďte si deníček, do kterého budete zapisovat úbytek váhy. Za pár měsíců zjistíte, zda jste udělali pokrok nebo stojíte na mrtvém bodě. Pokud vás zajímají další tipy jak na hubnutí, najdete je na webu hubnuti.jak-na-to.eu.

Publikováno: 29. 03. 2013

Kategorie: Hubnutí a diety

Autor: Adam

Tagy: diety | jak na hubnutí | zdravé hubnutí