Domů » Kam za romantikou? Karel Hynek Mácha by věděl…
Cestování a dovolená

Kam za romantikou? Karel Hynek Mácha by věděl…

Plánujete romantickou dovolenou s partnerem a nemůžete se rozhodnout mezi večeří u Eiffelovy věže a plavbou gondolou v zatopených benátských ulicích? Máme pro vás perfektní tip. Zapomeňte na chvíli na krásy cizích zemí a udělejte si prodloužený víkend u nejslavnějšího českého rybníku. Že vám to nezní příliš romanticky? Možná změníte názor, až zjistíte, že oním rybníkem máme na mysli Máchovo jezero.

Máchovo jezero skutečně klame názvem, ale skutečně jde o rybník a to navíc nejhlubší v celé republice. Rozdíly mezi jezerem a rybníkem však nechme stranou a zaměřme se na váš prodloužený víkend, na který jen tak nezapomenete.

Dovolená Máchovo jezero se nese v duchu pobytu v poetické krajině a je jen na vás, jestli ji strávíte vodními radovánkami a hraním plážového volejbalu, nebo se vydáte po některé z mnoha cyklotras či turistických stezek. A rozhodnete-li se pro návštěvu v zimě, budete si moct zabruslit na zamrzlé vodní ploše jezera. Aktivit, které lze v okolí Máchova jezera provozovat, je opravdu velmi mnoho a vybavení si můžete zapůjčit v některé z mnoha všudypřítomných půjčoven.

Máchovo jezero

Nepotrpíte-li si na sportování, nevadí. Během dnes se můžete poflakovat u vody a večer zamíříte na ochutnávku místních specialit, nebo si zapařit na diskotéku. Doporučujeme klub Bílý Kámen, kde se každoročně koná populární festival „Mácháč“. Za poutí a lidovou zábavou zavítejte do Doks nebo Starých Splavů, neboť i zde se pořádají zajímavé akce v souvislosti s jarním a letním „otevřením“ jezera.

To nejlepší jsme si nechali nakonec. Jde o ubytování Staré Splavy, které nedávno prošlo rozsáhlou rekonstrukcí a bylo právem oceněno jako Stavba roku Libereckého kraje. Luxusní čtyřhvězdičkový hotel Port je přístavem, ve kterém zakotví jen ti nejnáročnější.

Ubytování Máchovo jezero v Hotelu Port se může stát třešničkou na dortu vašeho pobytu. Stylově zařízené interiéry, perfektně vybavené pokoje a úžasné wellness centrum, ve kterém nechybí sauna, vířivka a zruční maséři. Pro hosty, kteří koupání v jezeře příliš neholdují, je připraven vnitřní vyhřívaný bazén a sportovci ocení moderní sportoviště a půjčovnu kvalitního vybavení.

Nehodláte-li svou romantickou dovolenou strávit v kempu, prohlédněte si fotografie hotelu na www.hotelport.cz a bude rozhodnuto. Hotel Port, to je vlajková loď ubytovacích zařízení v širokém okolí. Ale varujeme vás – prostředí hotelu je natolik luxusní, že se budete muset překonat, abyste s partnerem vytáhli paty ven.

Hotel Port Máchovo jezero

Přidat komentář

Klikni a komentuj

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Moderní bydlení

Milujete trendy v oblasti bydlení? V tom případě si nenechte ujít spoustu zajímavých článků v novém magazínu in-bydlení.cz!

Budeš brzy mámou?

Pak se ti budou hodit rady a tipy, které najdeš v magazínu pro maminky iKočárek.cz.

Kam na dovolenou?

To se dozvíš, když budeš číst Užijemsi.cz - magazín o cestování.

Nepřehlédněte!