Správné boty hrají prim

To, jak je správně zvolená obuv pro naše zdraví důležitá, vám potvrdí nejeden ortoped. A doloží to výčtem chorob, za kterými ta nesprávně zvolená obuv může stát. Špatné boty vám dokonce mohou přímo zničit nohy. Ploché nohy, vbočený palec, kladívkové prsty, kuří oka, narušená rovnováha těla, bolesti zad. Omezená flexibilita prstů, zkrácení lýtkových svalů či Achillovy šlachy. A mohli bychom pokračovat. Výčet zdravotních problémů způsobený nevhodnou obuví může být pěkně dlouhý. Není to pádný důvod nosit obuv kvalitní, ještě lépe zdravotní? Ty nejpřísnější požadavky splňuje například zdravotní obuv Santé.

Pečujte o svá chodidla

Víte o tom, že v chodidle se nachází okolo 7 tisíc nervových zakončení? A že prvotním úkolem nohy byla ochrana vnitřních orgánů před nárazy? Pokud chceme, aby nás naše nohy chránily, musíme jim to umožnit a s láskou o ně pečovat. Vždyť si to zaslouží. Už jen proto, že nás celý den nosí, bychom jim měli dopřát pohodlí a luxus v podobě kvalitní obuvi. Věřte, že se vám za to odvděčí.

Ploché nohy neboli zborcená klenba

Nejvíce jim dle odborníků ubližuje dlouhé stání a vysoké podpatky. Vražednou kombinací je pak dlouhé stání na vysokých podpatcích. Páteř se nepřirozeně prohýbá a nás začínají bolet záda. Základem zdraví našich chodidel je dobře uzpůsobená klenba, která je zárukou správné chůze, schopnosti redukovat zátěže, ale třeba i schopnosti měkkého dopadu po skoku. Problém nastane, když se tato klenba zhroutí. Dojde k vytočení nártu a nártní kosti se začnou rozbíhat a přednoží se začne přetěžovat. Výsledkem je tzv. plochá noha, kterou to ale většinou jen začíná. A pokračuje dalšími zdravotními problémy, jako je již zmíněný vbočený palec, bolesti v pánvi, kyčlích, potíže s Achillovou šlachou.

V botách nesmíte šmajdat

Je pravda, že s plochýma nohama se můžeme narodit, ale i si je můžeme v průběhu života přivodit. A mimo jiné i špatně zvolenou obuví, respektive střihem. A jak by měla vypadat obuv vhodná? Měla by mít pružnou podrážku a při chůzi by neměla vybočovat. Zkrátka bychom v ní neměli tzv. „šmajdat“. Problém plochých nohou často vyřeší ortopedické vložky. Dobře zvolená obuv je klíčová především u dětí, u kterých se chodila a nohy ještě vyvíjejí. Pokud si všimnete jakýchkoliv problémů, neváhejte a vezměte dítko k ortopedovi. A obouvejte ho jen do správný bot. Všechny atributy správné obuvi naplňuje například Santé zdravotní obuv.

Publikováno: 29. 03. 2018

Kategorie: Móda

Autor: Adam

Tagy: zdravotní boty | zdravotní boty santé