Kreativní zábava pro děti – aby se nenudily, když zrovna nemohou ven

Nevlídné počasí, ale třeba také karanténa či lockdown. To jsou jen některé z mnoha potenciálních důvodů, které nás mohou udržet mezi čtyřmi stěnami. Ovšem o nás dospělé vůbec nejde, máme práce nad hlavu – a když se nám ji podaří dokončit, můžeme sáhnout po knize nebo televizním ovladači. Ale co děti? Ty mateřskou školou povinné většinou dlouho neposedí a vyžadují nepřetržitou pozornost. Jak je zabavit – a společně s nimi se pořádně pobavit? Následující tipy vás možná zachrání v nelehké situaci!

​Malování na obličej

Což takhle uspořádat domácí karneval plný strašidel, oblíbených superhrdinů či zvířátek? Děti takovou párty dozajista ocení, ale pouze v případě, že jim vyrobíte skvělé kostýmy. Nebojte, naštěstí to jde i bez mnohahodinové dřiny za šicím strojem. Objednejte si sadu barev pro malování na obličej a vykouzlete s nimi krásné masky. Jen připomínáme, že jedinou správnou volbou jsou dermatologicky testované barvy, které lze snadno smýt mýdlovou vodou nebo odličovačem.

​Malování akrylovými barvami

Máte doma malého umělce, který miluje nové výzvy? Pak ho zaručeně uchvátí akrylové barvy, které jsou rozpustné ve vodě, rychle schnou – a protože obsahují pigmenty proti vyblednutí, působí velmi intenzivním dojmem. Vzhledem k množství nejrůznějších technik (např. pouring – metoda vhodná i pro úplné začátečníky) děti si na nudu velmi dlouho nevzpomenou.

​Ponožková zvířátka

Co s ponožkou, které se ztratila ta druhá a zůstala sama jako kůl v plotě? Vyrobte z ní ponožkové zvířátko! Třeba jednoduchého zajíčka: do ponožky nasypte rýži a přibližně v jedné třetině zavažte provázkem. Ten ponožku rozdělí na bříško a hlavičku. Pak vezměte další provázek a nahoře ponožku rovněž zavažte. Zbytek ponožky rozstřihnete nůžkami napůl, čímž se vytvoří ouška. Následně zajíčka otočte, dokreslete mu oči a čumáček – a nový kamarád je na světě.

Publikováno: 02. 04. 2021

Kategorie: Zábava a volný čas

Autor: Adam