Šperk od ženy pro jinou ženu? Proč ne! Poradíme, jak ho správně vybrat!

Blíží se Vánoce, čas splněných přání a i vy již zřejmě přemýšlíte nad dárky, které by potěšily vaše nejbližší. Partnerovi dáte vysněné hodinky, dětem některou z vytoužených hraček na sáhodlouhém seznamu a nejlepší kamarádce... že nemáte ani ponětí, čím byste jí tento rok udělali radost? A popravdě vám vždy dělalo problém vybrat vhodný dárek pro jinou ženu, bez ohledu na to, zda jde o maminku, sestru, nebo zmíněnou kamarádku? V případě vhodně zvoleného šperku chybu určitě neuděláte. Že se nehodí, aby žena jiné ženě darovala krásný šperk? Netušíme, kdo vám to řekl, ale mýlil se. Ať už vaše volba padne na náušnice, prsten, náramek nebo náhrdelník, obdarovaná se určitě nebude cítit trapně. Ale jak šperk správně vybrat? Připravte se, že budete vybírat jinak, než jak jste zvyklá při nakupování pro sebe. Potlačte vlastní vkus a řiďte se následujícími pravidly.

Šperk podle typu ženy

K rozhodujícím kritériím patří povahové rysy ženy, která bude šperk nosit. Jde spíše o konzervativní dámu, nebo extravagantní dračici? Je introvertní, nebo extrovertní? Pro konzervativní typ jsou obvykle vhodné drobnější a jemnější šperky. Ženy, které chtějí být všude a za všech okolností středem pozornosti, ocení výraznější a osobitější ozdoby. Pokud si nejste jistá, zvolte zlatý střed. Jemnější a zároveň elegantní kousek.

Šperk podle typu postavy

Vybírat byste měla také s ohledem na typ postavy. V tomto směru platí jasné regule: štíhlé ženy si mohou dovolit jak decentní, tak výraznější šperky, plnoštíhlé by měly volit spíše výrazné.

Šperk podle stylu oblékání

Než sáhnete po konkrétním šperku, představte si dotyčnou ženu v oblečení, které běžně nosí. Preferuje-li jednodušší střihy bez výrazných dekorací, máte volné ruce – můžete zvolit jemnější i výraznější šperk. V případě výraznějších outfitů raději vybírejte mezi šperky s čistým designem.

Jaký zvolit materiál?

Jedno je jisté – vyhněte se laciné bižuterii a kovům pochybného původu. Klasiku představuje duo zlato a stříbro, nicméně dobrou volbou může být i stylový titan. A chcete-li jít za každou cenu s aktuálními trendy, dejte šanci růžovému zlatu.

Jakou zvolit barvu?

S barvou je to jednoduché. Měla byste se řídit podle nejčastější barvy oblečení, které dotyčná nosí. Ve výhodě je černá, protože k ní ladí šperky jakékoliv barvy. Podobně neutrální je také čistý křišťál.

Šperk podle příležitosti

Zřejmě tušíte, kam bude žena šperk nosit – držte se toho při výběru designu. Zatímco pro běžné nošení se jeví jako ideální šperky se střídmějšími tvary, pro zvláštní příležitosti jsou jako stvořené méně tradiční, bohatě zdobené kreace.

Vsaďte na jedinečnost, ta sluší každé ženě

Na závěr rada nad zlato: dejte šanci šperku, který nenosí každá druhá žena. Třeba některému z úžasných kousků značky Tous Česko. Aktuální nabídka je velmi inspirující. Luxusní šperky s tradicí od roku 1920 byly vždy inovativní a nejinak je tomu i dnes. Podle nás skvělá volba nejen na Vánoce!

Publikováno: 04. 12. 2018

Kategorie: Móda

Autor: Adam