Sjezd Vltavy na raftu: Bezva dovolená pro celou rodinu

Kam vyráží desítky tisíc Čechů, kteří touží po troše adrenalinu a nevšedních zážitcích? Exotické destinace pro dnešek vynecháme a zamíříme do Vyššího Brodu, odkud (ne)zkušení vodáci začínají sjíždět nejoblíbenější českou řeku Vltavu. Co byste řekla na to, kdybyste s rodinou nebo partou přátel vyrazila na raft? Jízda na raftu je snadná a není se čeho bát – jde o velmi stabilní plavidlo, které dokáže ovládat i začátečník. A my vám prozradíme, kolik stojí půjčení raftu a jaký je obvyklý průběh sjezdu Vltavy.

Zapůjčení raftů a vybavení není drahé

Půjčovna raftů Vyšší Brod, kterou provozuje společnost Aquaraft. Nabízí výhodné zapůjčení raftů i s pádly, pumpou, pytli a vestami za 500 Kč/den (600 Kč v období od poloviny června do poloviny srpna). Zkušenější vodáci si mohou zapůjčit dvoumístné kajaky typu Pálava za 150 Kč/den (200 Kč během letní sezóny). Pokud nemáte se sjezdem řeky žádné zkušenosti, doporučujeme raft.

Jak probíhá cesta?

Co se týče samotného sjezdu, většina vodáků začíná právě ve Vyšším Brodě. Zde si prohlédnete zdejší klášter a poté vyrazíte zhruba 15 km směrem na Český Krumlov a doplujete do kempu U Fíka. Další den se nese v duchu poklidné plavby až do Českého Krumlova – perly jižních Čech. Alternativou je začít s plavbou právě odsud – i zde funguje Aquaraft - půjčovna raftů Český Krumlov. V Českém Krumlově si můžete udělat pěkné odpoledne a pokochat se procházkou historickým centrem města. To je od kempu Vltavan v docházkové vzdálenosti (přibližně 15 minut chůze). Z Českého Krumlova se pokračuje směrem na Zlatou korunu. I zde je k vidění starobylý klášter a je jen na vás, jestli budete pokračovat dále až do vesnice Boršov, nebo sjezd Vltavy ukončíte právě zde. Tak co vy na to? Vyrazíte letos s rodinou nebo nejlepšími přáteli na Vltavu? Celý spodní tok řeky lze sjet i s dětmi ve věku od 6 – 7 let, a to za 3 – 5 dní. Spoustu dalších informací najdete na www.aquaraft.cz – prezentaci půjčovny raftů Aquaraft. Na webu najdete informace o jednotlivých trasách a možnost online rezervace raftů, kajaků a paddleboardů.