Recept na domácí proteinové palačinky: Mlsání (téměř) bez sacharidů!

Palačinky – kdo by odmítl? Jenomže co když zrovna držíte dietu nebo jen nechcete spořádat ohromnou porci sacharidů? Řešení je snadné, připravte si proteinové palačinky, ve kterých je sacharidů naprosté minimum. S trochou nadsázky si takové sladké pokušení můžete dopřát prakticky kdykoliv. Recept je jednoduchý a určitě se perfektního výsledku dočkáte hned napoprvé. Dobrá zpráva je, že časová náročnost proteinové palačinky je cca 5 minut. Z uvedených surovin vykouzlíte 2 - 3 kousky, které vás budou stát 40 - 50 Kč. Nejde tedy jen o výživný, ale také o velmi levný oběd. Anebo večeři? U jedné porce pravděpodobně nezůstanete, protože „protečinky“, jak jsme palačinky plné bílkovin pracovně nazvali, ohromí vaše chuťové pohárky. Dát si k ní můžete třeba proteinový nápoj.

Ingredience:

  • 1 odměrka proteinu (cca 30 g) dle chuti,
  • 1 vejce,
  • 50 – 100 ml čisté vody,
  • ovoce dle chuti (banán, jahody, borůvky…).

Postup přípravy

  1. Do mísy rozklepněte celé vajíčko, přidejte proteinový prášek a přilijte tolik vody, aby vznikl středně husté těsto (tzn. ne příliš řídké ani husté).
  1. Těsto nalijte na pánvičku (ideální je nerezová) a opečte ho z obou stran.
  1. Proteinová palačinka je hotová. Je dost možné, že se vám nepovede (jde o tzv. syndrom první nepovedené palačinky), ale to nevadí. I tak ji ozdobte ovocem (a třeba i oříšky a semínky) a pusťte se do pečení dalšího kousku. Pokud vás zajímá, proč se většinou první palačinka nepovede, důvodem může být neprohřátá pánev, případně nerovnoměrné promazání tukem.

Kdy je správný čas na domácí proteinovou palačinku, když zrovna držíte dietu?

Když dodržíte tento recept (a nepřidáte do těsta žádné sacharidy), dopřejte si protečinku třeba i na večeři. Když těsto vylepšíte vločkami nebo rozmačkaným banánem, máte skvělou snídani, svačinu nebo jídlo po cvičení.

Publikováno: 24. 08. 2021

Kategorie: Jídlo a pití

Autor: Adam