Recept na domácí proteinové palačinky: Mlsání (téměř) bez sacharidů!

Palačinky – kdo by odmítl? Jenomže co když zrovna držíte dietu nebo jen nechcete spořádat ohromnou porci sacharidů? Řešení je snadné, připravte si proteinové palačinky, ve kterých je sacharidů naprosté minimum. S trochou nadsázky si takové sladké pokušení můžete dopřát prakticky kdykoliv. Recept je jednoduchý a určitě se perfektního výsledku dočkáte hned napoprvé. Dobrá zpráva je, že časová náročnost proteinové palačinky je cca 5 minut. Z uvedených surovin vykouzlíte 2 - 3 kousky, které vás budou stát 40 - 50 Kč. Nejde tedy jen o výživný, ale také o velmi levný oběd. Anebo večeři? U jedné porce pravděpodobně nezůstanete, protože „protečinky“, jak jsme palačinky plné bílkovin pracovně nazvali, ohromí vaše chuťové pohárky. Dát si k ní můžete třeba proteinový nápoj.

Ingredience:

  • 1 odměrka proteinu (cca 30 g) dle chuti,
  • 1 vejce,
  • 50 – 100 ml čisté vody,
  • ovoce dle chuti (banán, jahody, borůvky…).

Postup přípravy

  1. Do mísy rozklepněte celé vajíčko, přidejte proteinový prášek a přilijte tolik vody, aby vznikl středně husté těsto (tzn. ne příliš řídké ani husté).
  1. Těsto nalijte na pánvičku (ideální je nerezová) a opečte ho z obou stran.
  1. Proteinová palačinka je hotová. Je dost možné, že se vám nepovede (jde o tzv. syndrom první nepovedené palačinky), ale to nevadí. I tak ji ozdobte ovocem (a třeba i oříšky a semínky) a pusťte se do pečení dalšího kousku. Pokud vás zajímá, proč se většinou první palačinka nepovede, důvodem může být neprohřátá pánev, případně nerovnoměrné promazání tukem.

id=

Publikováno: 24. 08. 2021

Kategorie: Jídlo a pití

Autor: Adam